Brüsszelben újra erőszakba torkollott a oltásellenes tüntetés

2021. december 20. 07:05

A belga fővárosban több ezren tüntettek a kötelező oltás miatt.

2021. december 20. 07:05
null

A koronavírus elleni kötelező oltás és a járványvédelmi intézkedések miatt több ezren tüntettek vasárnap a belga fővárosban, Brüsszelben, ahol ismét erőszakba torkollott a megmozdulás. Mintegy 3500 tiltakozó vonult az utcára, 55 embert őrizetbe vettek – közölte Ilse Van de Keere helyi rendőrségi szóvivő. A szervezők 50 ezerre becsülték a résztvevők számát – jelentette a belga helyi hírügynökség. A menet végig nyugodtan haladt, de egy kisebb csoport szándékosan kereste az összetűzést a rendőrökkel, tárgyakat dobált a levegőbe – mondta Ilse Van de Keere.

A rendőrség vízágyúval és könnygázzal válaszolt, feloszlatva a tüntetést az uniós intézmények közelében

található Parc Cinquantenaire-nél, Brüsszel egyik legnagyobb szabadidős területén – tette hozzá.    

Miközben Ön ezt olvassa, valaki máshol már kattintott erre:

Mráz Ágoston Sámuel: Felháborító, amit a Válasz Online-nál megengednek maguknak

Mráz Ágoston Sámuel: Felháborító, amit a Válasz Online-nál megengednek maguknak
Tovább a cikkhezchevron

Egy demonstrálót kórházba szállítottak – mondta a szóvivő. Az őrizetbe vettek közül csak hét embert tartóztattak le. Brüsszelben már harmadik hete tiltakoznak felvonulásokon. Az előző megmozdulásokon is előfordultak összecsapások, és többtucatnyi embert vettek őrizetbe. A szervező, a Belgium Együtt a Szabadságért nevű csoport a hét elején elhatárolódott az erőszakos cselekményektől, és felszólította a résztvevőket, hogy maradjanak békések. A tiltakozás a kötelező védőoltás ellen irányul, amelyet hamarosan bevezetnek az egészségügyi személyzetnek, de a lakosság számára nem tervezik. Az ellen is tüntetnek sokan, hogy csak a védettséget igazoló dokumentumok felmutatásával lehet bejutni éttermekbe, bárokba és kulturális intézményekbe. Ezek a tanúsítványok oltást, közelmúltbeli gyógyulást vagy negatív teszteket igazolnak.

(MTI)

MTI, fotó: Kenzo Tribouillard / AFP

Összesen 74 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Gèbi
2021. december 20. 14:06
Meg kell nézni Toroczkai új videóját (is) a koronavírussal kapcsolatban, és lehet elkezdeni gondolkodni, urak.
Válasz erre
1
3
Himalája
2021. december 20. 14:02
"A rendőrség vízágyúval és könnygázzal válaszolt, feloszlatva a tüntetést az uniós intézmények közelében" Szóval a hatóságok az ebereknek megakadályozták, hogy az uniós intézmények előtt is kifejezhessék véleményüket. Ez hihetetlen.
Válasz erre
1
0
Vainamoinen
2021. december 20. 12:23
Barmok. Az otas eletet ment.
Válasz erre
3
2
VeJoLa
2021. december 20. 10:39
A mainstream média minden megmozdulásban erőszakos mozzanatokra vadászik, hogy miattuk a békésen tüntető tömegeket is lefasiztázhassa, holott azok épp az erőszak, az állami EMA-vakcina-erőszak ellen szerveződnek.
Válasz erre
4
3
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!