Kiderült, Donald Tusk Mandiner-olvasó, kommentálta is a lapunkban megjelent egyik cikket
Lengyelország miniszterelnöke csütörtökön interjút adott az Európai Tanács brüsszeli csúcstalálkozója közben.
Napról napra jönnek ki újabb információk a Városháza-ügyben. A baloldali városvezetés tagad, a rendőrség nyomoz, a korrupciós ügyekre szakosodott NGO-nál azonban nem foglalkoznak a kérdéssel.
Alighanem a baloldali városvezetés tudtával fővárosi önkormányzati cégvezetők arról beszélgetnek ismeretlen befektetőkkel, hogyan lehet megszerezni, fejleszteni fővárosi ingatlanokat, telkeket, ingóságokat, többek között a Városházát. Bajnai Gordon volt ellenzéki kormányfő és bizalmasa, Gansperger Gyula azt ecseteli az egyik kiszivárgott felvételeken, hogy
amelyben kulcsszerepet játszik Berki Zsolt ingatlanközvetítő. Egy most csütörtökön nyilvánosságra hozott, ingatlanfejlesztő által jegyzett levél pedig ugyancsak azt állítja, hogy a fővárosi ingóságok eladásából 10 százaléknyi jutalékot kell fizetni az ingatlanközvetítőnek, aki a szokatlanul magas jutalékot azzal indokolta a befektetőknek, hogy abból magasabb körök is részesülnek a fővárosnál.
Bár akad tisztázatlanság, egy biztos: a Városháza-ügy nyomán a sajtóban megjelent dokumentumok, kiszivárgott hang- és képanyagok súlyos állításokat tartalmaznak. Bűncselekmények elkövetésének gyanúja is felmerül. Ennek ellenére
Karácsony Gergelyék kamubotrányt, lejárató hecckampányt, titkosszolgálati szálakat emlegetnek,
a baráti sajtó pedig megelégedett az „elszabadult városházi” lobbi kifejezéssel.
A november elején kirobbant botrányban olyan szálakat pedzegetnek a szereplők, ami miatt már a baloldali városvezetés sem farolhatott ki egy, az ügy szálait vizsgáló fővárosi bizottság felállítása mögül. Igaz, a grémiumot elnöklő Kovács Péter fideszes polgármester szerint az ellenzék mindent megtesz a munka hátráltatása érdekében.
A legutóbbi, szerdai ülésen mindenesetre meghallgatták az ügy egyik kulcsszereplőjét, a Budapest Főváros Vagyonkezelő Központ Zrt. (BFVK) vezérigazgatóját, Barts J. Balázst, aki ugyan elismerte, hogy több esetben is hibázott a befektetőkkel történő beszélgetéseken, de tagadta, hogy személyre szabottan írják ki az ingatlanpályázatokat, ahogy az a felvételeken kiszivárgott felvételeken több alkalommal is elhangzik.
A Városháza-üggyel kapcsolatos eddigi fejlemények miatt még a múlt héten megkerestük a korrupció kutatására szakosodott Transparency International Magyarországot (TI). A Főváros és az NGO korábban már működött együtt, például a Lánchíd felújításának tenderében, amelyben nem találtak semmilyen kivetnivalót. Miután múlt héten nem érkezett reakció megkeresésünkre, ezen a héten már telefonon kerestük a szervezet kommunikációs menedzserét, aki végül arról tájékoztatta a Mandinert, hogy
Azt szerettük volna megtudni, mit gondolnak az ügy korrupciógyanús szálairól; a „jutalékos rendszerben” elől „frontoló” Berki Zsolt ingatlanközvetítői szerepéről; hogy tervbe vették-e, hogy a már eladott fővárosi ingatlanok, telkek nyomán vizsgálódást indítanak; vagy hogy tervezik-e az ügyben felálló fővárosi vizsgálóbizottság vagy a nyomozóhatóságok munkáját segíteni.
Úgy tűnik, szerintük nincs mit keresgélni Karácsonyék háza táján, ahogy a főpolgármester előválasztási kampányköltségvetése kapcsán sem volt.
Mindenesetre a nyomozóhatóságok vizsgálódnak, a rendőrség már házkutatást is tartott.
Karácsony szerint kamubotrány, Márki-Zay fideszezik, Gyurcsány meg inkább fánkot süt – így kezeli az ellenzék a Városháza-ügyet.
Az ellenzék a Városháza-ügyben pár hét alatt a teljes tagadástól eljutott odáig, hogy igazából a Fidesz akarta megvenni a Városházát, nem pedig a főváros eladni. Összeomlott a baloldal kommunikációja a Városháza-ügyben. Bővebben is érdekel...
Nyitókép forrása: Facebook