Karácsony azt is hozzátette, hogy örül, hogy nem neki kell ezt a terhet viselnie, és hogy a „jó Isten áldását” kéri Márki-Zay Péterre.
Arra a felvetésre, hogy „Nem az Önök [Karácsony és Márki-Zay] stílusához vannak szokva a szavazópolgárok, mégis mintha mostanában ez lenne a járhatóbb út”, a főpolgármester úgy reagált, hogy nem gondolja magát sikertelen embernek, de ha a profizmus cinizmust és hataloméhséget is jelent, akkor ő nem szeretne profi politikus lenni. „Az a fajta politikuskép, amit nekünk a Fidesz diktál, az arról szól, hogy nincsenek hibáink, mindent tudunk előre, magabiztosak vagyunk és tökéletesek. De szerintem nem ilyen egy politikus” – jelentette ki Karácsony Gergely.
Fotó: Mandiner/Földházi Árpád