Gosztonyi Gábor, a Pedagógusok Szakszervezete alelnöke a Népszavának adott szombati interjújában a járványügyi intézkedéseket kritizálva beszélt arról, hogy „amíg nincs rendszeres tesztelés az oktatási intézményekben, nem lehet hiteles számokról beszélni”. Példaként Tatabányát említette, ahol elmondása szerint be kellett zárni egy óvodát, mert „a 18, többször oltott kolléga koronavírusos lett”.
Hamis állítás terjed a sajtóban, nem kellett óvodát bezárni Tatabányán”
– közölte a megyeszékhely hivatalos Facebook-oldala, az óvodabezárással kapcsolatos hírt ugyanis több sajtótermék is szemlézte.