A három Vas megyei körzetből a legfontosabb a Szombathely központú 1-es választókörzet lehet, hiszen Szombathelyen reális esélye van az ellenzéknek, hogy mandátumot szerezzen – állítja az Azonnali. Az Azonnali szerint a körzetben hiába győzőtt 2014-ben és 2018-ban is Hende Csaba, korábbi honvédelmi miniszter: 2014-ben a szavazatok 44,95 százalékát, míg 2018-ban a szavazatok 49,92 százalékát szerezte meg, az ellenzék pedig megosztott volt.
A lap szerint bárki is nyeri az ellenzéki előválasztást Szombathelyen, kemény kampány várható a 2022-es országgyűlési választásokon is. A körzetben a 2021 májusában készült felmérés szerint fej-fej mellett állt Czeglédy és Ungár. Lapunk Molnár Zsolttól is megkérdezte, miért nem a korábban a párttal szoros kapcsolatokat ápoló Czeglédy Csabát támogatják. A Mandiner kérdésére Molnár Zsolt kijelentette: „Az LMP-vel kötöttünk átfogó megegyezést, ennek megfelelően Szombathelyen Ungár Pétert támogatjuk.”