Pert indít a 444 ellen a Miniszterelnökség
Gulyás Gergely ragaszkodik a magánélet legszigorúbb védelméhez.
A döntést azzal indokolták, hogy az MSZP-DK megállapodás nem kötelezte Molnár Gyulát arra, hogy a DK frakciójába üljön, amit azonban az MSZP volt elnöke nemrég bejelentett.
Az MSZP Országos Etikai és Fegyelmi Ügyek Tanácsa szerdán egyhangú határozattal úgy döntött, hogy kizárja a Magyar Szocialista Pártból Molnár Gyulát, a párt korábbi elnökét, országgyűlési képviselőjét és polgármesterét.
Az ügyet ezzel lezártnak tekintjük – írta a június 23-i tájékoztató körlevelében Kunhalmi Ágnes és Tóth Bertalan, az MSZP két társelnöke.
Molnár „súlyosan megsértette az MSZP integritását, és a kongresszus által elfogadott stratégiáját”, amikor jó nyerési esélye ellenére a DK támogatásával vállalta csak a választási megmérettetést, „személyes döntést hozott, és a DK-frakciót választotta” – érvelnek.
A szocialisták döntéshozói kiemelték, hogy az általuk a DK-val kötött, a budapesti körzeteket érintő megállapodás
Molnár Gyula az etikai tanácshoz küldött beadványában viszont azzal érvelt, hogy a DK-s frakcióba való beülésének bejelentése éppen az elnökségi döntés következménye volt, ezért kérte a fegyelmi eljárás megszüntetését. Álláspontját az ATV-ben is kifejtette, erről itt írtunk.
Molnár beadványa szerint az MSZP, a Párbeszéd és a DK elnökei között június 1-jén létrejött együttműködési megállapodásban szó szerint az szerepelt, hogy „az MSZP és a Párbeszéd tudomásul veszik, hogy Budapest 18. választókerületében Molnár Gyula képviselőjelölt a DK országgyűlési képviselőcsoportjához fog csatlakozni”.
A XI. kerület korábbi szocialista polgármestere azt írta, hogy ő két héttel később ezen megállapodás alapján jelentette be nyilvánosan, hogy „megválasztása esetén a DK országgyűlési képviselőcsoportjához fog csatlakozni”. Szerinte ezzel maradéktalanul eleget tett az országos elnökség akaratának. Molnárnak nem állt szándékában, hogy 30 éves tagság után elhagyja a pártot.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd