a pártot az államapparátus és az álüzleti »mélyállam« kombinációja jelenti”
Az orbáni „mélyállam” beágyazottsága miatt esélytelen, morálisan pedig elfogadhatatlan lenne, ha a jogállamiság maradékainak fölfüggesztésével, elszámoltatással akarna jogállamot teremteni az ellenzék. „Békés körülmények között viszont más, mint Orbán-színezetű kormányzás aligha lehetséges” – tette hozzá TGM.
A filozófus szerint a magyar népet jobbfajta embereknek kellene képviselniük, de ehelyett „tömeggyilkos kormány” kontra „halálpárti ellenzék” a két oldal narratívája, ez a választék. A csalódott magyaroknak magukat kellene megszervezniük, amihez nincs sok kedvük, amit érthetőnek, de tragikusnak tart TGM.