„Erős hét lett ez Miniszterelnök Úr Szerdán kilopja a haveroknak az állami vagyont, csütörtökön bejelenti, hogy átverés volt az egész, pénteken pedig tanúbizonyságot tesz totális alkalmatlanságáról” – ezek már Kanász-Nagy Máté szavai.
Az LMP társelnöke azonnali lemondásra szólította fel a miniszterelnököt. „Tudja miniszterelnök úr, egy ország vezetését, egy pandémia kezelését nem lehet a szerencsére bízni. Az emberek többsége után önnek is be kell látnia, alkalmatlan az ország és a járvány kezelésére. Azonnali lemondásra szólítjuk fel” – írta.
A Demokratikus Koalíció azt követeli, hogy ne csak egy napra, hanem mostantól folyamatosan, mindennap tegyék lehetővé az összes nyugati oltás foglalását, „ne csak akkor, amikor a miniszterelnök hétvégi szotyiköpködés után sóvárog”.