A fővárosi frakcióvezető kijelentette, amennyiben egy polgármester, önkormányzati képviselő ilyen üggyel találkozik, akkor
a szociális segítségnyújtás irányába kell elindulnia és nem azonnal a rendőrséghez kell fordulnia.
„Ismerem az ügy hátterét, azt is, milyen körülmények között élt ez a család, mit állítottak róluk, éppen ezért kellett volna rajtuk segíteni, mielőtt a legdrasztikusabb lépést megtették volna velük szemben” – fogalmazott. Kovács viszont szerinte nem így járt el, és ezt a viselkedését ítélte meg olyan súlyúnak a párt etikai bizottsága, hogy a legszigorúbb büntetésről, a kizárásról döntött. Egyébként pedig – állítja Soproni – anélkül, hogy dehonesztáló megjegyzéseket tenne a már kizárt politikusra, azt el kell mondania, hogy már korábban is voltak konfliktusai a helyi pártszervezettel, nehéz volt együttműködni, s ezek a szempontok is közrejátszottak a menesztésében.
Nem túl elegáns és ízléses
A fővárosi frakcióvezető Kovácsnak azzal a megjegyzésével nem nagyon kíván foglalkozni, miszerint a képviselőcsoportban egyedül ő dolgozott. „Nem szeretném őt megbántani, kissé meg is értem, hogy ilyeneket mond, hiszen egy sértődött ember, az persze nem túl elegáns és ízléses, hogy visszaköpköd” – fogalmazott Soproni. Amit viszont Stemler Dianáról mond, az teljes képtelenség, állítja a polgármester, hiszen a kőbányai csoport egyik legaktívabb tagja, kiváló munkát végez. Ő ásta bele magát például a 46 milliárdos kormányzati gigaprojektbe, amelyről kiderült, hogy a kőbányai önkormányzat ingyen adta oda az államnak a területet egy sportcsarnok felépítéséhez. Ezért Kovács kritikáit ezek ismeretében erős kétségekkel kell fogadni – mondta Soproni Tamás.
Bicskanyitogató a stílusa, de sokat dolgozik
A Mandiner igyekezett más helyről származó információkat is megtudni a Kovács kontra Momentum-ügyben. Az önkormányzat tevékenységét, a képviselők munkáját jól ismerő forrásunk szerint a romos épületet illegálisan elfoglalók valóban elképesztő körülmények között éltek, rengeteg gondot okoztak az életvitelükkel a szomszédjaiknak. Informátorunk elmondta, jó döntés volt, hogy a tulajdonos rendőrségi kiürítés után felszámolta a nyomortelepet, a helyzetet ugyanis nem lehetett szociális úton rendezni, ezt sem a körülmények, sem a „lakók” helyzete nem indokolta.
A Város Mindenkié csoport egyébként – állítja informátorunk – többször az önkormányzat számára is szinte lehetetlenné tette,