A politikus a Fidesznek vége lenne egy ilyen bojkott esetében, a kormánypártok nem engedhetnék meg maguknak, hogy leálljon az egészségügy vagy az oktatás. „Roppant nagy lehetőség van a kezükben” – összegezte Márki-Zay Péter. „A koronavírus-járvány harmadik hullámának közelében tehát Márki-Zay Péter szerint ez lenne a legfontosabb cselekedet” – kommentálta a megszólalást a lap.
Márki-Zay egészen drámai lehetőségeket is magában hordozó szavaira Hollik István reagált pénteki videójában.
„Márki-Zay Péter tegnap este az ATV-n arra buzdította az orvosokat, hogy állítsák le az egészségügyet. Meg is indokolta ötletét: azért veszélyeztetné a betegek életét, mert így Orbán Viktort »térdre lehetne kényszeríteni«. Sokszor bizonyította már a baloldal, hogy a hatalomért bármire képes, de azért ez túlmegy minden határon.Ha Gyurcsány Ferenc, mint a baloldal vezetője nem határolódik el Márki-Zay kijelentésétől a holnapi évértékelőjén, azt úgy kell tekintenünk, hogy egyetértenek ezzel a szégyenteljes kijelentéssel” – írta a bejegyzésben a fideszes politikus.