„Aki megnyeri magának az elektromos autók beruházásait, az a jövőt nyeri meg” − hangsúlyozta a külügyminiszter, hozzátéve, hogy az elektrifikált autók értékesítési statisztikái folyamatosan emelkednek. Tavaly 52 millió fölé emelkedett ezeknek a járműveknek az eladása, és abban reménykedik, hogy egy évtized alatt akár megtízszereződhetnek az eladási arányok.
Az SK Innovationnek már működik egy gyáregysége Komáromban, egy második építés alatt áll, vagyis ez lesz a harmadik. Az újabb beruházást a dél-koreai állami hírügynökség már 2020 őszén megszellőztette, de a cég akkor még azt állította, nincs még végleges döntés az újabb magyarországi gyárról. Közleményében azt írta az SK Innovation, hogy valóban bővíteni tervezik az európai kapacitásukat, és egyelőre helyszínt keresnek az új beruházáshoz – ismerteti a hátteret a G7.