Wall Street Journal: Ki irányította valójában az Egyesült Államokat az elmúlt négy évben?
Egyre több a kérdés.
Kristen Clarke 1994-es levele szerint a melanin (sic!) felsőbbrendű képességekkel ruházza fel a feketéket. A komplett mainstream média hallgat.
Tucker Carlson, a Fox News talán legnépszerűbb arca számolt be róla műsorában, hogy a Biden-kabinet polgárjoggal foglalkozó jogászcsapatának élére kinevezett Kristen Clarke egyetemistaként egészen kirívó, rasszista kijelentéseket engedett meg magának a Harvard egyik diáklapjában – írta meg a Ma7.sk.
Közölték: Clarke az egyetem egyik fekete diákszövetségének elnökeként az alábbiakat írta a „feketés és fehérek közti” genetikai különbségekre vonatkozó „igazság keresését” sürgető, 1994-ben kelt levelében: a melanin (sic!) felsőbbrendű mentális, fizikai és spirituális képességekkel ruházza fel a feketéket!
Clarke írásában egyébként óriási a zűrzavar, de biológiai és kémiai részletekbe most nem bocsátkozunk. A felvidéki lap megírta: a lényeg, hogy a melanin különböző bőrpigmenteket jelölő gyűjtőfogalom. A melanin emberekben és állatokban a bőr-, haj- és szőrszínért felel. Kiben kicsivel több van, kiben kevesebb. Hogy ennek mi köze a szellemi és fizikai kapacitáshoz, azt maga Clarke sem tudja. Nem, vagy nem csak a melaninra gondolt, hanem egy melatonin nevű hormonra. Clarke zárásul azt írja: Ez (mármint a „melanin”) okozza a feketék és fehérek közti kulturális különbségeket, és azt, hogy a fekete csecsemők hamarabb ülnek, kúsznak és járnak, mint fehér társaik – írta meg a Ma7.sk.
Hatalmi pozícióban van az érintett
A portál hangsúlyozta: az afroamerikai „jogvédő” állításait egészen méltatlan lenne tételesen cáfolni. A fő kérdés, hogy egy ennyire nyilvánvalóan rasszista kijelentés után miért nem hördült fel a teljes mainstream média. A Foucault-mániás kultúrbalosok azzal hárítják el a kínos kérdéseket, hogy csak az lehet rasszista, aki hatalmi pozícióban van. Nos, egy az Egyesült Államok elnöke által kinevezett, Harvardon végzett jogász hatalmi pozíciójához azt hiszem, nem férhet kétség! – írja a Ma7.sk.
Hozzátették: a cikk írásakor sem a New York Times, sem a Wall Street Journal, sem a Washigton Post nem foglalkozott az üggyel. A Wikipedia, érdekes módon, igen. Egész egyszerűen zárolták Clarke adatlapját, így nem lehet életrajzát kiegészíteni ezekkel az infókkal.
A lap szerint jogos felvetés lehet, hogy egy 27 évvel ezelőtt írt cikke miatt talán nem kellene keresztre feszíteni egy remek jogászt és szakembert.
Ráadásul az ügynek különös pikantériát ad, hogy Clarke harvardi diákként többször is meghívta az egyetemre a szintén afroamerikai Tony Martint, aki antiszemita kijelentéseivel számos botrányt kavart az évek során: többször elmondta például, a zsidókban látja a fekete haladás legnagyobb kerékkötőit - írják. Úgy fogalmaznak: sem a Clarke kinevezését támogató demokrata politikusok, sem az antiszemitizmus legapróbb jelére ugró Rágalmazásellenes Liga (ADL) nem emelte fel a szavát az ügy kirobbanása óta.
(Ma7.sk)
Kép forrása: Facebook-videó