„Nem megszorítunk, hanem megtakarítunk. Az átalakítások nem a dolgozókat, vagyis a kertészeket, az utcaseprőket, a fűtésszerelőket érintik, hanem a vezetői pozíciókat, az igazgatókat és a bizottsági tagokat.
Részletek:
- Megszűnik a főpolgármesteri keret, amely eddig 200 millió forintot biztosított a mindenkori városvezetés számára különböző támogatásokra.
- A főpolgármesternek négy helyettese lesz.
- Nyolcról ötre csökkentjük a fővárosi bizottságok számát.
- Csökkentjük a frakciók költségeit.
- Két fővárosi intézmény is megszűnik, a Mozaik és a Fővárosi Önkormányzat Csarnok és Piac Igazgatósága, feladatait más intézmények veszik át. Ez az átszervezés nem érinti a dolgozókat, a piaci árusokat és a fogyasztókat sem.
- Nagyon jelentős átalakítást jelent, hogy 5 fővárosi cég fog összeolvadni, a Bécsben és német nagyvárosokban is jól működő Stadtwerke-modelljéhez hasonlóan. Így a Főkert, a Budapesti Temetkezési Intézet, a Főkétüsz, az FKF és Főtáv, valamint a Budapesti Városüzemeltetési Holding ezentúl egy közös közmű céggé olvad össze. Fontos hangsúlyozni, hogy ezek az átszervezések nem érintik a szakmai dolgozókat. Érintik viszont a vezetői, politikai pozíciókat.
21 felügyelőbizottsági helyet szüntetünk meg, kevesebb vezetői poszt, kevesebb szolgálati autó, racionálisabb és hatékonyabb működés – ez a cél. Az átalakítást Walter Katalin dolgozta ki, készítette elő, a végrehajtás az új közmű cég vezérigazgatóként január elsejétől Mártha Imre feladata lesz, aki állami vállalat élén, az üzleti szférában és a fővárosi városüzemeltetésben is bizonyította rátermettségét.
Walter Katalin pedig Budapest legnagyobb és jelenleg a legnehezebb helyzetben lévő cége, a BKK vezérigazgatója lesz január 1-jétől.”