Megújul és meghosszabbodik a csepeli HÉV – jelentette be Németh Szilárd, Csepel fideszes országgyűlési képviselője az M1 aktuális csatorna hétfő reggeli műsorában.
Kifejtette: a csepeli HÉV a csepeliek szívügye. „Ez az a köldökzsinór, ami összeköti Csepelt a belvárossal” – fogalmazott, hozzátéve: ez most meghosszabbodik, Szentendréig, vagy Ráckevéig is el lehet majd jutni átszállás nélkül. Megjegyezte: most Szentendréről Csepelig 4 BKV és 1 átszállójegy szükséges. Ha elkészül a vonal, erre az útra egyetlen jegy is elegendő lesz. A teljes fejlesztés 2024-2025 körül érhet véget – közölte.