A Fideszes politikus szerint az ellenzéki EP-képviselők azzal töltik az idejüket, hogy Magyarország ellen szerveznek programokat, olyan akciókat, amelyekkel azt olyan képet vetítenek elő, mintha itthon észak-koreai állapotok lennének. Ujhelyi egy ilyen a rendezvényen fasisztázta a kormányt, erre válaszolta azt Hidvéghi, hogy hazaáruló, ez a jelző nem fakad szerinte önmagában a politikai véleménykülönbségből.
„Ahhoz, hogy az ellenzék szája íze szerint legyenek a dolgok, ahhoz meg kell nyerni egy választást.” – mondta Hidvéghi arra kérdésre válaszolva, hogy miért nem vonják be a hazai ellenzéket jobban a döntési folyamatokban. Majd a politikus azt is hozzátette, hogy szerinte Magyarországon zajlott le a legszabadabb politikai vita az elmúlt időszakban. „Az, hogy az ellenzék aránya jelenleg egyharmad, az az ő választási teljesítményük.” – zárta le a kérdést.