Ennyit a tévhitekről: a fizetések terén is Magyarország mögött kullog Románia, Horvátország és Szlovákia
„Az euróövezeti értéknek a 70 százalékán állunk” – írta a szakértő.
Magyarország visszaszerezte a MOL 21,2%-os tulajdonrészét - jelentette ki Orbán Viktor kedd délután a parlamentben. A miniszterelnök szerint a bejelentés súlyát az ügy nemzetgazdasági súlya adja. A MOL részvényeinek kereskedését kedden kora délután felfüggesztették, várható volt, hogy fontos bejelentést tesznek az olajcéggel kapcsolatosan.
Magyarország visszaszerezte a Mol 21,2%-os tulajdonrészét - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök kedd délutáni sajtónyilatkozatában a parlamentben. A kormányfő szerint a bejelentés súlyát az ügy nemzetgazdasági súlya adja. Magyarországnak sikerült biztonságba helyeznie a kulcsfontosságú vállalatát - hangsúlyozta. Szerinte e régió sikerének egyik kulcsa az energiafüggőség csökkentése és a nemzeti ipar újjáélesztése. Hozzátette: a magyar a kormánynak mindig ki kell állnia a magyar érdekekért - írja a portfolio.hu tudósításában. Orbán részleteket nem közölt, azokat várhatóan Fellegi Tamás fejlesztési miniszter kedd délutáni rendkívüli sajtótájékoztatóján ismerteti.
Frissítés
Fellegi Tamás fejlesztési miniszter keddi sajtótájékoztatóján elmondta, hosszú hetekig tárgyaltak a vételről. Az állam a teljes részvénycsomagot visszavásárolja. Az intézkedés a kormány stratégiájának első és nemzetközi szinten is jelentős lépése, miszerint a kormány a stratégiai ágazatokban növelni kívánja részesedését. A vételár 1,88 milliárd euró volt, ami a megállapodás előtti három hónap átlagárából adódott. A vásárlást az IMF-hitelből fedezi az állam. A tranzakciót augusztus 31-ig kell lebonyolítani.
A Budapesti Értéktőzsdén kedden kora délután függesztették fel határozatlan időre a Mol-papírok kereskedését. A BÉT statisztikái szerint 2000 májusa óta mindössze négyszer függesztették fel a Mol-papírok kereskedését, valamennyi alkalommal azért, mert a rendkívüli, a Mol-részvény árfolyamát jelentősen befolyásoló hír bejelentése volt várható.
Az Origo kormányzati és piaci forrásokból korábban úgy értesült, hogy Fellegi tájékoztatóján egy fontos Mollal kapcsolatos fejleményről tesz bejelentést. Fellegi az elmúlt hónapokban az olajtársaság orosz részesedéséről folytatott tárgyalásokat, miután a kormány korábban többször egyértelművé tette, hogy szeretné megvásárolni a Szurgut által az osztrák OMV-től megvásárolt 21,22 százalékos Mol-részvénycsomagot. Azt azonban eddig hivatalosan tagadta a tárca, hogy Fellegi konkrétan ez ügyben tárgyalt volna a Szurgut képviselőivel.