Nagytakarítás a külügyben: több magyar nagykövetet is visszahívott a kormány

2026. június 03. 22:18

A határozatok szerint valamennyi nagykövet felmentése érdemeik elismerése mellett történt.

2026. június 03. 22:18
null

Több nagyköveti poszton is változásokról döntött a kormány – derül ki a Magyar Közlönyben megjelent határozatokból. Az Index szerint visszahívják a varsói és a szófiai magyar nagykövetet, míg a helsinki nagykövet felmentése egy új külügyi kinevezéshez kapcsolódik.

A lengyelországi magyar képviselet éléről Íjgyártó István távozik. A döntést Orbán Anita külügyminiszter azzal indokolta, hogy a magyar–lengyel kapcsolatok új szakaszba lépnek, ami új diplomáciai megközelítést tesz szükségessé. Hasonló döntés született Boros Miklós szófiai nagykövet esetében is.

Változás történik Helsinkiben is: Breuer Klára nagyköveti megbízatása megszűnik, ugyanakkor a jövőben államtitkárként folytatja munkáját a Külügyminisztériumban, ahol a kétoldalú kapcsolatokért felel majd. A több évtizedes diplomáciai tapasztalattal rendelkező szakember korábban Washingtonban és Lisszabonban is szolgált. A határozatok szerint valamennyi nagykövet felmentése érdemeik elismerése mellett történt.

Nyitókép: Facebook

 

Összesen 46 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
madre79
2026. június 04. 11:30
A normalitás remélem nem örökre veszett el!
Válasz erre
1
0
olajfa-0
2026. június 04. 11:10
És még mosolyognak is ahhoz, hogy sokakat a földbe döngölnek. Azt sem értem, milyen emberek azok, akiknek ez a két arc szimpatikus?
Válasz erre
1
0
Szamóca bácsi
2026. június 04. 10:57
ne tessék sírni! teljesen természetes, hogy egy új kormány nagytakarít. ha a Fidesz valaha visszakerül a hatalomba ugyanígy fogják csinálni.
Válasz erre
1
3
csapláros
2026. június 04. 10:35
fekete-hunyor 2026. június 04. 05:03 ..."Ez a művelet kormányváltáskor mindig így van. Nem hír."... Bazdmeg, amit csináltok, arra még a bolsevik és a náci DIKTÁTOROK sem vetemedtek. ŐK IS megtartották a számukra hasznokat hozókat, Leninék a cári katonatiszteket és Hitler is a Reichswehrt, amelyet Wehrmacht-ra keresztelt át. Ti meg RÁKOSI módjára kiáltjátok ki OSZTÁLYELLENSÉGNEK nemcsak a portásokat és a takarítókat is, de még a 2,5 milliós fidesz szavazótábort is igyekeztek leváltani, befejezve Trianont, a magyarság TOTÁLIS ELPUSZTÍTÁSÁT. Szarfaszú nemzetáruló csürhe.
Válasz erre
1
0
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!