Indítványozzák az NKA-ügyben őrizetbe vett személyek letartóztatását
A letartóztatásokról a Kecskeméti Járásbíróság nyomozási bírája a csütörtöki nap folyamán dönt.

Az ügyben Bús Balázson kívül több más érintettet is őrizetbe vettek.

Egy hónapra letartóztatta a bíróság Bús Balázst, a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) volt alelnökét és Óbuda korábbi polgármesterét az NKA-ügy miatt – írja a Telex. A döntés az ügyészség indítványával egyezően született, mivel a hatóságok szerint fennáll a szökés, a bizonyítás befolyásolásának és a bűnismétlés veszélye. Az ügyben több más érintettet is őrizetbe vettek, köztük a támogatások lebonyolításáért felelős intézmény vezetőit és egy kulcsfontosságú bizottság tagjait.
A nyomozás szerint az NKA döntéshozói 2024 végétől súlyosan megszeghették a szabályokat, amikor több mint 17 milliárd forint támogatásról határoztak. A gyanú szerint a pénzek elosztása szűk körben, informális módon történt, és egyes esetekben politikai, illetve személyes kapcsolatok is szerepet játszhattak. Az érintetteket különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezeléssel gyanúsítják.
Ezt is ajánljuk a témában
A letartóztatásokról a Kecskeméti Járásbíróság nyomozási bírája a csütörtöki nap folyamán dönt.

Nyitókép: Lakatos Péter/MTI