Lerántották a leplet a Turul-hadműveletről, amellyel Magyarország visszaszerezné Kárpátalját

Az ukrán propagandaháború miatt Orbán Viktor összehívta a Védelmi Tanácsot.

1990 óta működnek Magyarországon olyan helyi szervezetek, amelyek a globalista érdekeket képviselik, és külföldi forrásaiból részesülnek támogatásban.
„A helyzet a maga nemében nem is olyan bonyolult: a 21. század politikája a globalisták és szuverenisták küzdelméről szól” – ezzel a gondolattal kezdte meg szerdai Facebook-bejegyzését Szánthó Miklós, az Alapjogokért Központ főigazgatója, aki hozzátette, hogy „előbbi nem ismeri még a nemzeti minimumot sem, a másikat a nemzeti maximum vezérli.”
Továbbá kiemelte:
Magyarországon 2010 óta próbálkozik a globalista network kivülről megrajzolt, de hazainak álcázott ügynökszervezetekkel és ügynökökkel aláásni az ország szuverenitását. Korábban a multikra kivetett extraprofitadó, a rezsicsökkentés, a határok és a gyermekek védelme vagy a háború ellenzése bökte a csőrüket, ma Ukrajna EU-csatlakozásának elutasítása – illetve ezek összeadva.”
Ezt is ajánljuk a témában
Az ukrán propagandaháború miatt Orbán Viktor összehívta a Védelmi Tanácsot.
Bejegyzésében kifejtette, hogy 1990 óta működnek Magyarországon olyan helyi szervezetek, amelyek a globalista érdekeket képviselik, és külföldi forrásaiból részesülnek támogatásban.
Ilyenek például: az USAID, az ENSZ, az Európai Unió vagy a Nyílt Társadalom Alapítványok. Az elmúlt 15 évben ezeknek a komprádorszervezeteknek a pénzügyi támogatása jelentősen felgyorsult. A kritikus hangok szerint ezen csoportok gyakran nem a magyar nemzeti érdekeket, hanem idegen célokat (brüsszeli vagy kijevi) szolgálnak, ideológiai és pénzügyi elköteleződésük révén. Elemzők úgy látják, hogy a fentebb említett szereplők nem a nemzeti kötődés, hanem a globális hálózatok mentén határozzák meg identitásukat és működésüket.
„És mondom, a tét a maga nemében „egyszerű”, de ólomsúlyú: a globalisták politikai erőcserét akarnak most is kikényszeríteni, mert nyilvánvalóan nehéz az akaratátvitel egy szuverenista, nemzeti, család- és békepárti erővel szemben” – tette hozzá a főigazgató, aki azzal folytatta, hogy
2013-ban, 2017-ben, 2021-ben is megpróbálták – sikertelenül – a trendinek-fancynek beállított strómanjaik hatalomba juttatását, az „objektív” sajtó, a „független” influenszerek, a „civil szféra” meg az „emberi jogi” szervezetek háttértámogatásával – és senkinek ne legyen kétsége, ez történik most is.”
„A törvényjavaslat itt fogja segíteni a tisztánlátást: hogy tudjuk, ki kivel van, kinél csengenek a dollárok és az eurók” – mondta végül Szánthó Miklós.
Nyitókép forrása: Alapjogokért Központ