Vége a provokációnak? – A Pride rég nem az elfogadásról szól, sokkal inkább a deviáns szexuális szokások felvonultatásának a terepe

Mostantól ennek vége lesz – de miért volt szükség a jogszabályok szigorítására? Körbejártuk!

„Június 5-én beindítjuk a Pride Hónapot – táncoljunk úgy, mintha nem lenne törvény!” – írják a szervezők.
„Yes Sir, I can boogie!” címmel adománygyűjtő bulit és drag queen show-t szervez a Momentum a nem rég nyílt Teufel nevű belvárosi szórakozóhelyen. „Június 5-én beindítjuk a Pride Hónapot – táncoljunk úgy, mintha nem lenne törvény!” – írják a szervezők.
A program pontos leírása így szól: „A Pride Hónap 0. napján összegyűlünk, hogy ne csak ünnepeljük a szabadságot, hanem meg is védjük azt.
A kormány döntése, amely ellehetetleníti a 30. Budapest Pride megrendezését, nem maradhat válasz nélkül.”
A szervezők szerint ez az este „a szabadságról, ellenállásról, közösségről és hangos életigenlésről szól”.
„Várunk titeket egy olyan estére, ami csak a szabadságról szól, ahol a szolidaritás és a szórakozás kéz a kézben jár: lesz zene, drag, voguing, kerekasztal-beszélgetés, tesztelés, és egy adománygyűjtő elektromos-trance-techno buli, ami egyszerre szól a jelenről és a jövőnkért” – fogalmaznak az esemény honlapján.
Az LMBTQ-buli beharangozójából az is kiderül, hogy az italadományokból befolyó összeghez a Momentum Mozgalom 500.000 Ft-ig hozzájárul, amit teljes egészében a Pride-alapjukba utalnak majd. Mint írják:
„a cél fedezni az esetleges bírságokat, hogy senkinek ne kelljen félelemben ünnepelnie”.
Az esemény házirendjében többek között arról lehet olvasni, hogy „a rendezvény célja adománygyűjtés és közösségépítés a szabadság, a demokratikus értékek, valamint az emberi jogok – különösen az LMBTQ-közösség jogai – iránti elköteleződés jegyében”.
A házirendből az is kiderül, hogy a rendezvényért a Momentum Mozgalom felelős, amely szervezőként a program hivatalos kommunikációs felületein (pl. Facebook-esemény, honlap) szerepel, valamint jelenlévő képviselője – Csomor Dániel – a helyszínen is egyértelműen azonosítható lesz.
És ha ez önmagában nem volna elég, az eseményt fizetett hirdetés formájában tolják az emberek arcába a közösségi oldalakon. Csak a Facebook felületén a tegnapi napig nyolcféle hirdetéssel lehetett találkozni a program vonatkozásában.
„Nem engedhetünk, nem mondhatunk le gyermekeink védelméről – hiába rángatnak bíróság elé Luxembourgban. Sőt, azt javaslom, itt menjünk át ellentámadásba. Írjuk bele az alkotmányba, hogy az ember vagy férfi, vagy nő. És pont. Sőt, azt tanácsolom, hogy a Pride szervezői ne bajlódjanak az idei felvonulás előkészítésével” – fogalmazott Orbán Viktor februári évértékelő beszédében.
Ezt is ajánljuk a témában
Mostantól ennek vége lesz – de miért volt szükség a jogszabályok szigorítására? Körbejártuk!
Az Alaptörvény a 15. módosítás óta rögzíti: minden gyermeknek joga van a megfelelő testi, szellemi és erkölcsi fejlődéshez szükséges védelemhez és gondoskodáshoz. Ifj. Lomnici Zoltán hangsúlyozza: „az államnak kötelessége minden más alapjogot – az élethez való jog kivételével – ennek a gyermekeket megillető védelemnek rendelve értelmezni”. A Pride-dal kapcsolatban kiemelte: a módosítást nem tiltó szándék vezérli, „hanem egy olyan értékrend rögzítése, amely szerint a jövő nemzedék biztonsága és lelki-szellemi egészsége nem lehet alku tárgya”.
Nyitókép: Az esemény honlapja