Fekete-Győr András meghúzta a váratlant: „Ne induljon a Momentum a 2026-os választásokon!”

Az egykori országgyűlési képviselő úgy fogalmazott, „a Momentum indulása a 2026-os választásokon most nem a megoldás, hanem a probléma része”.

„Ennek van itt az ideje, ez a valódi, cselekvő ellenzéki politizálás most a Momentum számára” – jelentette ki a Momentum korábbi elnöke az ATV műsorában.
Ahogy arról a Mandiner is beszámolt, Fekete-Győr András szerint nem kellene indulnia a Momentumnak a 2026-os parlamenti választáson. A párt alapítója és korábbi elnöke úgy véli:
a Momentum indulása nem erősítené, hanem gyengítené az esélyt arra, hogy bekövetkezzen a várt politikai változás.
Tompos Márton, a párt jelenlegi elnöke Fekete-Győr szavaira úgy reagált: párttársa lájkokra váltotta az indulás belső dilemmáját.
Fekete-Győr András csütörtökön az ATV Egyenes beszéd című műsorában azzal indokolta korábbi kijelentését, hogy azzal, hogy a Momentum januárban kijelentette, hogy elkezdi a felkészülést a 2026-os országgyűlési választásra, a közösségen belül kialakult egyfajta feszültség, egy nagy dilemma, hogy ez-e a jó út vagy sem.
Majd azzal folytatta, hogy Orosz Anna és Hajnal Miklós visszalépése jelezte, hogy vannak olyan politikusai a Momentumnak, akiknek „a haza a legfontosabb”, ő maga pedig úgy volt vele, hogy le kell zárni ezt a kérdést, és ezért kezdeményezte, hogy pártja lépjen egyet hátra, hogy Magyarország kettőt előre léphessen. Mint ismert, Fekete-Győr azt javasolta, hogy ne induljanak el a jövő évi választáson, helyette hozzanak létre egy 500 millió forintos rendszerváltó alapot.
Az egykori pártelnök arra a kérdésre, hogy nem gondolja-e azt hogy a fenti javaslatával az „utolsó koporsószöget üti” a Momentumba, határozottan azt válaszolta, hogy nem. S mint kiemelte,
az egy „ortodox” gondolat, hogy egy pártnak az a kifejezett célja, hogy bejusson a parlamentbe vagy hatalomra kerüljön.
Hozzátette, hogy abban az öt évben, amikor vezetőként a Momentum élén volt, nem voltak bent a parlamentben, de „egy meghatározó, megkerülhetetlen politikai erő volt a Momentum”.
Fekete-Győr valamivel később már arról beszélt, hogy a javasolt megújulásuk célja, hogy a „Momentum a történelem jó oldalára álljon, hogy legyen valódi rendszerváltás”.
Ezt is ajánljuk a témában
Az egykori országgyűlési képviselő úgy fogalmazott, „a Momentum indulása a 2026-os választásokon most nem a megoldás, hanem a probléma része”.
A politikus a beszélgetés során ismertette, hogy a rendszerváltási alapban lévő pénzt „az Orbán-rendszer által üldözött tanárok, lelkészek és rendőrök védelmére és támogatására, a helyi kormánykritikus sajtó megsegítésére és rendszer elleni tüntetések, ellenállási mozgalmak támogatására kell fordítani”.
Ennek van itt az ideje, ez a valódi, cselekvő ellenzéki politizálás most a Momentum számára”
– húzta alá Fekete-Győr András, aki valamivel később még arról is beszélt, hogy a Tisza Párt szimpatizánsai nem Magyar Péter miatt vannak ott, hanem a változás miatt. Véleménye szerint abból a táborból mintegy félmillió személy korábban Momentum-szavazó volt.
A teljes beszélgetést alább tekintheti meg:
Nyitókép: Képernyőfotó
***
Ezt is ajánljuk a témában
Jöhet az ó- és újbaloldal háborúja!
***