Felkészülés a háborúra? Brüsszel 72 órás túlélőcsomag összeállítását kéri az uniós polgároktól

A válságkezelési biztos szerint az EU-nak új szemléletmódra van szüksége, mivel a fenyegetések más jellegűek és nagyobb léptékűek.

Nógrádi György szerint Brüsszel célja ezzel a pánikkeltés és az, hogy támogassuk tovább Ukrajnát.
Ahogy korábbi cikkünkben mi is beszámoltunk róla, Brüsszel 72 órás túlélőcsomag összeállítását kéri az uniós polgároktól. A válságkezelési biztos szerint az EU-nak új szemléletmódra van szüksége, mivel a fenyegetések más jellegűek és nagyobb léptékűek, mint korábban.
Ezt is ajánljuk a témában
A válságkezelési biztos szerint az EU-nak új szemléletmódra van szüksége, mivel a fenyegetések más jellegűek és nagyobb léptékűek.
Ezzel kapcsolatban Nógrádi György biztonságpolitikai szakértő a Magyar Nemzetnek elmondta a javasolt túlélőcsomag „a világon semmire nem jó”. Nógrádi György úgy véli: a cél csupán a pánikkeltés, hogy tovább támogathassák Ukrajnát.
„Az látszik, hogy ma az Európai Unió vezetőinek zöme szentül hiszi, hogy Oroszországgal háború lesz. Az én véleményem az, hogy ez egyszerűen butaság” – jelentette ki a biztonságpolitikai szakértő hozzátéve: „ma ott tartunk, hogy a NATO Európában lévő hagyományos fegyveres erői háromszor erősebbek, mint az oroszok”.
Nógrádi György rámutatott:
Jelenleg az oroszok rendkívül lassan tudnak előremenni az ukrán fronton, a legkisebb katonai realitása sincs, hogy Oroszország megtámadja a NATO-t.
A 72 órás túlélőcsomag azonban a szakértő szerint azt jelzi, hogy tovább folytatnák a háborút.
A biztonságpolitikai szakértő a Magyar Nemzetnek felidézte: a rendszerváltáskor olyan feladatot kapott, hogy nézze meg, hogyan működnek Svájcban az óvóhelyek. Akkoriban ott kötelező volt minden ház alá atombiztos bunkert építeni, és kötelező volt meghatározott mennyiségű élelmiszert és folyadékot tárolni. „Pár év után rájöttek, hogy ez akkora marhaság, hogy az egészet eltörölték” – mondta el Nógrádi György.
A szakértő azonban arra is rámutatott, hogy komolyabb konfliktus esetén egy ilyen Brüsszel által javasolt csomaggal nem lennének előrébb az emberek. „Tegyük fel, hogy van harmadik világháború. Európában azonban nincsenek óvóhelyek, csak minimális számban. De valaki lemegy az egyik óvóhelyre, túléli, azonban egy atomháború után nem jöhet föl a felszínre” – magyarázta Nógrádi.
Brüsszel célja ezzel a pánikkeltés és az, hogy támogassuk tovább Ukrajnát, mert szerintük ha Ukrajna elvész, akkor megtámadják Európát
– mutatott rá a biztonságpolitikai szakértő.
Nyitókép: Mandiner / Földházi Árpád