Ismét a DOS és a Theme Hospital idejében érezhetjük magunkat – két kattintással intézve a teljes ellátást (VIDEÓ)
2025. március 04. 18:06
A kórházak és az egyetemek után immáron a Múzeumok is magánkézbe kerültek. Legalábbis azoknak a kezébe, akik a ‘90-es években a Theme Hospitalt és a Theme Parkot kattintgatva nőttek fel, most pedig a Two Point Museum mellett döntenek.
Az utóbbi években, a harmadik, Two Point Museum című játékáig eljutva a brit Two Point Studios rendkívül gyorsan nagy népszerűségre tett szert, köszönhetően annak is, hogy legénysége olyan veteránokból áll, mint a Bullfrog Studios, a Muckyfoot és a Lionhead fejlesztői. A Two Point-játéksorozatot ráadásul pont az a menedzsment-szimulációs Theme-sorozat ihlette, amely az 1990-es években a Bullfrog számára hozta el a hírnevet.
Two Point Museum
Sőt, 2018-ban maga a klasszikus Theme Hospital éledt újra a Two Point Hospital képében, amely az új stúdió és a franchise első része lett, a klasszikus stratégiai és gazdasági menedzsment alapjaira építkezve, rendkívül egyedi humorral és rajzfilmes grafikával.
Mivel pedig a játék tisztelettel és jó érzékkel folytatta az évtizedekkel korábbi hagyományt, nemcsak nagy sikerré vált, de az eladási eredményeknek és a zsáner reneszánszának köszönhetően, 2022-ben, folytatást is kapott a Two Point Campus formájában, mely a kórházak menedzselése helyett az egyetemváros kialakítását és az oktatást bízta rá a játékosokra. Most pedig, 2025-ben, eljött az idő ahhoz, hogy múzeumok felett vegyük át az irányítást, ami elméletben talán egyszerű feladat, de a gyakorlatban közel sem nélkülözi a kihívást.
Minden eddiginél nagyobb szabadság jellemez minket, legyen szó mindennapi életünkről vagy szórakozásunkról. Vagy éppen a Sid Meier nevével fémjelzett, díjnyertes Civilization-sorozatról.
Two Point Museum
A Two Point Museum felépítése rendkívül egyszerű. A játékot elindítva kapjuk meg a karrier módot, amely még azelőtt megmutatja az alapokat, mielőtt valaki a sandbox módban nekiállna felépíteni álmai múzeumát. Ahogy általában, úgy a Two Point Museum esetében is rendkívül sarkalatos pont az alkalmazottak kiválasztása és felbérlése, akik aztán a jegyértékesítéstől a takarításon át a különféle expedíciókig minden feladatot elvégeznek.
Persze mindenki a saját szakmájában végzi a dolgát, a kollégák ráadásul képezhetők is, amire mindenképpen szükség van, mert a kezdetekben elég, ha a biztonsági őr például az adományokra vigyáz, de később egyre eszesebb lopásokat kell megakadályoznia.
Mégis, az alap felépítésen – miszerint szobákat építünk, bővítjük a kiállítást, közben bevételt szerezve és ebből tovább fejlesztve – túl a két legfontosabb és legszórakoztatóbb dolog az expedíciós rendszer, amivel új látványosságokat fedeznek fel a kutatók, valamint a testreszabás. Előbbi esetében az expedíció tagjai ráadásul meg is sérülhetnek a 100 földrajzi helyszínen zajló expedíciók során, sőt néhányan életveszélyes sérüléseket szenvedhetnek.
Egy kedves jeti család is betévedt a Two Point Museum kiállítására
De utóbbi is fontos, hiszen megfelelő menedzselés esetén egyre több tárgy kerül a múzeumba, méghozzá olyan dekorációval, ami felkelti a látogatók figyelmét. Ha pedig mindent jól csinálunk, egyre többen érdeklődnek a kiállítások iránt, és a boldog látogatók a jegyen felül adományt is bőségesen hagynak, ami beindít egy láncreakciót az expedíciókkal és a múzeum bővítésével. Az öt (botanikával együtt hat) téma, például az őskori, a tudományos, a tengeri vagy éppen a természetfeletti tematika pedig számos lehetőséget rejt a múzeumok kialakításában.
Sandbox módban emellett tényleg teljes szabadságot kapunk az épületek és termek kialakításának tekintetében, miközben a játék egy-egy kihívásának teljesítésével újabb és újabb lehetőségeket kapunk arra vonatkozóan, hogy mivel töltsük fel a kiállításra szánt termeket. Annyi opció azonban nincs, hogy azok között elvesszünk, és ahogy már írtam, a kampány módban és az első órákban rengeteg tanácsot kapunk minden egyes mechanika kiismeréséhez és kezeléséhez. Mint azt a Civilization tesztjénél is említettem, nem én vagyok a legnagyobb stratéga, a Two Point-széria menedzselős formulája viszont még nekem is megy, szóval ez egy jóval közérthetőbb és könnyedebb stílust képviselő játék.
Megjelent az RPG-mester Obsidian legújabb videójátéka. Az Xbox-exkluzív Avowed ráadásul nemcsak világát tekintve mutat rokonságot a világhírű Pillars-sorozattal. És még LMBTQ tartalom sincs benne.
Csak még két kattintás
Mindent egybevetve, noha elődeitől nem különbözik egetrengető módon, a Two Point Museum így is a sorozat talán legjobb darabja, ami túltesz a kórházi és az egyetemi variáción, ráadásul az animációi is rendkívül részletesek. Az egymástól számos módon különböző és így más-más eljárást és lehetőséget igénylő látogatók interakcióba lépnek a kiállított tárgyakkal, ráadásul ezek a legváratlanabb pillanatokban okozhatnak vicces és meglepő helyzeteket, amik egyébként a látogatókon kívül az alkalmazottakhoz is köthetők.
Az viszont továbbra is látszódik, hogy a fejlesztők leginkább PC-n érzik jól magukat, mert a konzolos kezelőfelület továbbra sem a legjobb, nem elég intuitív, bár ettől függetlenül is hozzá lehet szokni.
GALÉRIA: Two Point Museum
A Two Point Studios új játéka a Theme-sorozat nyomán
A látvány kellemes, egy-egy összetevő terén kifejezetten részletes, a karakterekkel együtt a korai Simsre és animációs filmekre emlékezet, de előbbinél persze mindenképpen részletesebb. Az EA klasszikusát viszont azért is érdemes megemlíteni, mert aki szeret elszöszölni a termekkel, a díszítéssel, a tárgyak elhelyezésével, az itt megtalálja a számításait. Még a padló színét és anyagát is magunk állíthatjuk be, és persze a kiállítási tárgyak és dekorációk mellett kényelmi berendezéssel is bővíthetjük az épület otthonosságát – amit egy kiállítás esetében persze részletkérdésnek is hihetnénk, de a vérbeli múzeumtulajdonosok már ezzel is órákig képesek elfoglalatoskodni a legjobb eredmény érdekében.
A Two Point Museum 2025. március 4-én jelent meg PC-re és konzolokra.
A mai európai vezetőknek érdemes volna reálisan értékelni az EU-ba törekvő Ukrajna katonai és gazdasági potenciálját, valamint az Egyesült Államok nélküli erejét.
Tíz esztendeje zajlott le a mészárlás Yharnamban, amely sokak számára meghatározóvá vált. De annyira, hogy külön közösségi oldal foglalkozik azzal, hogy a Bloodborne még mindig falak mögé van zárva.
Az ókori népek mitológiája tele van erőszakkal, fájdalommal és könnyel, általában mégis odáig vagyunk érte. 20 éve egy amerikai alkotó jóvoltából pont ezért született meg a God of War.
„Az igazi kérdés már csak az, hogy Európa felkészül-e erre vagy sem” – mondta Andrij Szibiha.
p
1
7
71
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 5 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Dominik
2025. március 09. 15:40
Amúgy őszintén kedvet kaptam hozzá. A korházas játékuk máig az egyik kedvencem.
Igen amúgy tökéletes, hogy megtartották ezt a kicsit komolytalanabb stílust.
Böjti, egy letűnő kor megingathatatlan harcosa vagy, és minden tiszteletem a tiéd.
Ezzel együtt a népesség kb. 999 ezrelékének fogalma nincs erről a szubkultúráról.