A Nemzeti Közszolgálati Egyetem ismét a fake news célkeresztjében
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/i3Qq_dpXc7jZCnKicPWTw6-K9gCD7rGDZhtsMtH50RM/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzcxNTlmMWE1ZmIzNDRkMTBiZWMxYjc3MjJhN2NkYjJk.jpg)
Mindenféle bizonyíték nélkül közölte nemrég a Válasz Online, hogy az NKE állítólag más egyetemeket járat le szórólapokon.
![](https://cdn.mandiner.hu/2025/02/i3Qq_dpXc7jZCnKicPWTw6-K9gCD7rGDZhtsMtH50RM/fill/1347/758/no/1/aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzcxNTlmMWE1ZmIzNDRkMTBiZWMxYjc3MjJhN2NkYjJk.jpg)
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint a jogállamiság egy olyan gumifogalom lett, amely mást jelent Magyarország, és mást a liberális kormányok esetében.
„Lengyelország példája azt mutatja: ha Brüsszel zsoldosa vagy, bármilyen jogsértést megúszhatsz” – kezdi Facebook-bejegyzését Orbán Balázs, aki szerint lassan mindennapivá válik a kettős mérce alkalmazása az Európai Unióban. A miniszterelnök politikai igazgatója úgy véli: a jogállamiság
olyan gumifogalom lett, amely mást jelent Magyarország, és mást a liberális kormányok esetében.
Orbán Balázs felidézi: Donald Tusk lengyel miniszterelnök tavaly úgy fogalmazott, hogy olyan intézkedéseket is hajlandó majd meghozni, amelyek szembemennek a jogállamiság elvével. „Ez persze mind nem számít Brüsszelnek, hiszen a Bizottság azóta megszüntette a Lengyelország ellen indított, 7. cikk szerinti eljárást” – írta bejegyzésében a politikus, majd egy listát tett közzé arról, hogy Lengyelország kapcsán mi az, ami felett a Bizottság szemet hunyt:
„- A korábban kinevezett bíráknak a kommunista hűségtesztekhez hasonló megbánási nyilatkozatot kellett tenniük: azaz akkor maradhat a hivatalában az illető, ha aláírja, hogy megbánta, hogy az előző, jobboldali kormány alatt is bíró volt.
- Jogellenesen mentették fel a lengyel legfőbb ügyészt és számos bírát.
- A lengyel parlamentben Tuskék olyan határozatot fogadtak el, amely szerint az Alkotmánybíróság korábbi döntéseinek végrehajtása sérti a jogszerűség elvét.
- Semmibe véve a megítélt köztársasági elnöki kegyelmet, eljárást indítottak nemzetgyűlési képviselők ellen.
- A hatalommegosztás elvét súlyosan sértve a lengyel külügyminiszter az államelnök hozzájárulása nélkül hívott vissza nagyköveteket.
- Marcin Romanowskit, a Magyarországon menedékjogot kapott lengyel képviselőt a tisztességes eljárás elvét figyelmen kívül hagyva, a mentelmi joga ellenére tartóztatták le”
Orbán Balázs szerint az Európai Unió nem tartja be a saját szabályait, kettős mércét alkalmaz, és politikai eszközként használja a jogállamiságot a szuverenitás aláásására. „Persze tudjuk: az uniós bürokraták szemében az a jogállam, ahol progresszív, liberális politikai oldal van kormányon. A Patrióták ennek a brüsszeli rendszernek az ellenzéke” – zárta bejegyzését a politikus.
Nyitókép: Facebook