Orbán Viktor megmutatja, amit még sosem mondtak el a koronavírus-járványról (VIDEÓ)
Visszaemlékezett a miniszterelnök és a kormány arra, hogy milyen volt az öt éve kitört világjárvány.
A megugró többlethalálozást kell nézni.
„Volt járvány – sok országban a világháború óta nem látott halálozást hozott. Magyarország nincs az elsők között még Európában sem – csak pontosan lejelentette, sőt túljelentette a halálozást, más országok meg aluljelentették.
Lengyelországban például a 2020-as többlethalálozás az előző 5 év átlagához képest 79662 volt, míg a hivatalos adatok (31266) alapján a koronavírus e többlethalálozásnak csupán kevesebb mint feléért felel. Ugye érezzük, hogy valami nem stimmel?
A 2021-es évben ezek a mutatók tovább romlottak. A koronavírushoz köthető halálesetek száma 68476, míg a bázisidőszakhoz viszonyított többlethalálozás ennek közel kétszerese, 120838 volt. Romániát vizsgálva hasonló kép tárul elénk. Itt 2020-ban 16592 fő esett a vírus áldozatául „hivatalosan”, a többlethalálozás pedig 36717 volt. 2021-ben a két mutató közti különbség nagyjából hasonlóan alakult, ugyanis míg a hivatalos adatok szerint a vírus 42348 halálesetet okozott, addig a járványt megelőző öt évhez viszonyított többlethalálozás 65 ezer volt.
Röviden és érthetően: Magyarországon a jelentett Covid halálozás és a többlethalálozás megegyezett, mi igazat mondtunk. Lengyelország, Románia, Belarusz, USA, Oroszország és még sok ország nem tudta vagy nem akarta közölni a valós adatokat. Náluk kevesebbnek tűnik ezért a Covid halálozás – pedig a többlethalálozás oka egyértelműen a Covid volt.
Így nem mutatnak meg mindent a statisztikák – és ezért kell a mögöttük rejlő demográfiai adatsorokat nézni.”
Ezt is ajánljuk a témában
Visszaemlékezett a miniszterelnök és a kormány arra, hogy milyen volt az öt éve kitört világjárvány.
Nyitókép: Demkó Attila Facebook-oldala