Sokkal jobban össze tudunk fogni a bajban, mint békeidőben, többre vagyunk képesek, mint amit magunkról gondolunk, és sokkal többre, mint amit mások kinéznek belőlünk – jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök a Covid-járvány kitörésének ötödik évfordulóján készült, vasárnap este a Youtube-csatornájára feltöltött videóban.
A kormányfő az Így győztük le a Covid-járványt című filmben felidézte a védekezést, a kormány, az egészségügy, a járványügy, a rendvédelem és az egész államigazgatás megfeszített munkáját. A járvány kezdetén azt a következtetést vonta le, hogy