Bombával fenyegetőzött egy tízéves gyerek, ki kellett üríteni az iskolát
Terjed a bombariadóval való fenyegetőzés a gyerekek körében?
Az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs vezetője így nyilatkozott: tiszteletlen, szükségtelen, és a rendőrségre nézve méltatlan kommunikáció folyt az V. kerületi lakástűzzel összefüggésben meghalt nő ügyében.
„A magyar rendőrség nevében
mindenekelőtt bocsánatot kérek azoktól, akiket ez érthetően és joggal felháborított, megbotránkoztatott, illetve sértett. Kérem, hogy ne ennek az ügynek a kommunikációja alapján ítéljék meg a rendőrség munkáját”
– mondta Gál Kristóf. Szerinte az üggyel kapcsolatos megengedhetetlen stílusú kommunikáció árnyékot vet a nyomozók, helyszínelők és szakértők munkájára.
Mint ismert, a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) a sértő módon kommunikált egy lakástűzben meghalt japán nő ügyében. A nyomozással kapcsolatban a BRFK Facebook-oldalát kezelő alkalmazott válalhatatlan válaszokat írt kommentekben azoknak, akik megjegyzéseket tettek a rendőrség munkájára.
Egy kommentelő, aki azt írta, hogy a rendőrség csak a traffipaxozásban jó, kacsintós emojis kommentet kapott a BRFK oldalának kezelőjétől.
Egy másik kommentelő jelezte, hogy az áldozat nem is dohányzott. Erre a BRFK-tól egy kérdést kapott válaszként: „Honnan tudja?”. A kommentelő erre azt válaszolta, hogy azért tudja, mert a meghalt nő az ismerőse volt.
Mint ismert, január 29-én halt meg egy japán nő egy V. kerületi lakásban. A rendőrség első vizsgálatai alapján kizárták az idegenkezűséget. A Patent Egyesület ezután közleményben jelezte, hogy az áldozattal másfél éve kapcsolatban álltak, és több feljelentést is tett a volt férje ellen, a rendőrség azonban ezekkel nem foglalkozott.
Egy keddi sajtótájékoztatón aztán a rendőrség bejelentette, hogy fordulat volt az ügyben, és mégis gyilkosságként kezelik, a gyanúsított pedig az áldozat volt férje, akit őrizetbe is vettek.
Nyitókép: MTI/Donka Ferenc
Ezt is ajánljuk a témában
Terjed a bombariadóval való fenyegetőzés a gyerekek körében?