Az ügynökség titokban dolgozik – így haltak meg orosz katonák Ukrajnában (VIDEÓ)
2025. február 12. 18:27
A sokak által magasztalt A legendák hivatala megtette hatását. A népszerű és rendkívül jól értékelt sorozat a SkyShowtime új szériájára is rányomta bélyegét, mert ez az ügynökség le sem tagadhatná a gyökereit.
Mondhatni, azért is titkos egy titkos ügynök vagy egy titkos rendőrség, egy titkos csoport vagy éppen titkos szolgálat (ebben az esetben maga Az ügynökség), mert titokban van tartva a működése és akár még a létezése is. Éppen ezért fura és kettős érzés bármikor egy olyan történetbe belefutni, amely ezekkel foglalkozik és lerántja róluk a leplet. Ilyenkor persze biztos találhatunk némi rokonságot a valósággal, de a filmek és sorozatok nagyobb része fikcióra épül.
Az ügynökség poszter (SkyShowtime)
Talán azért is olyan izgalmas A legendák hivatala és ezzel együtt az azt adaptáló Az ügynökség is, mert számos ponton a valóságból táplálkozik, ezzel szakkifejezéseket és helyzeteket is felhasználva.
A Külső Biztonsági Főigazgatóság például magasztalta a francia, 2015-2020 között futó sorozatot a hitelessége miatt, így nem csoda, ha George Clooney produceri munkálatai mellett elkészült az európai széria CIA-s megfelelője. A SkyShowtime-on bemutatott Az ügynökség két epizóddal már el is indult, hogy innentől hétfőnként új epizóddal jelentkezzen a 10 részes sorozat. De megéri nézni?
Ahogy az is nézőnként változó, hogy ki volt Ian Fleming legjobb brit titkosügynöke, az sem egyetemes igazság, melyik filmje számít a legjobbnak vagy legrosszabbnak. Akad 007-es epizód, ami mindkettő.
Az ügynökség
A sorozat főszereplője a Marsi fedőnevű ügynök (Michael Fassbender – Alien: Covenant, X-Men, Gyilkos kilátások), akit hat évnyi beépülést követően hívnak vissza Afrikából Londonba. Egyfelől megbízzák egy kezdő lány, Danny (Saura Lightfoot-Leon) kiképzésével, másfelől pedig pont időben érkezik, hogy egy kritikus, fehéroroszországi incidens miatt besegítsen a tűzoltásban.
A CIA egyik ügynökének, a Coyote fedőnevű férfinak ugyanis nyoma vész Minszkben, amivel a korábban elhallgatott szálaknak köszönhetően veszélybe kerül mindenki, aki a régióban tartózkodik.
A hivatalban emiatt áll a bál, a vezető beosztásban lévők, Henry Ogletree (Jeffrey Wright) és Bosko (Richard Gere), próbálják menteni a menthetőt, de a Marsinak nem ez az egyetlen nehézség árnyékolja be az életét. Az sem lényegtelen, hogy 6 éve nem látott lányával igyekszik helyrehozni a kapcsolatát, de emellett kiderül, hogy a zord külső érző szívet rejt. Afrikában maradt ugyanis a férjes asszony, Samia Zahir (Jodie Turner-Smith), akivel a férfi láthatóan jobban összemelegedett, mint azt bárki is várná egy ügynöktől – a nő pedig hamarosan felbukkan Londonban.
Az ügynökség
Az átlagnál jobb kémsztori
Az ügynökség a téma ellenére senkiben se keltsen hiú reményeket, mert ez nem a Mission Impossible, és nem is a James Bond. Mert ugyan láthatunk harcot és lövöldözést, például Ukrajnában az oroszokkal, a sorozat kifejezetten a lassabb tempóval, a hangulattal, a három összeérő történeti szállal és a szépen adagolt feszültséggel operál. Ez pedig kifejezetten jól áll a cselekménynek, amelyben ugyan nincsenek kiemelkedő alakítások és karakterek, vagy éppen megoldások, de egy átlag jó minőséget így is képes felmutatni a széria.
A megtekintést egyébként inkább eredeti hanggal, felirattal ajánlom, mert bár a magyar szinkron nem élvezhetetlen, annyira nem is estem hasra tőle, Kovács István pedig kifejezetten furcsa volt Richard Gere hangjaként.
Valós eseményként a Yorkshire-i Hasfelmetszőként emlegetett pszichopata kapta meg az esélyt egy sorozathoz, amibe úgy belevágott, hogy az első negyedév meglepetése lett belőle.
A színészek közül sem mindenkiért voltam oda, többek között a kimondottan fiús Saura Lightfoot-Leon sem nyújt sokat. Mégis, amiben nagyon jó Az ügynökség, az ugyanaz a háttér, amit A legendák hivatala is bemutatott. Hogy itt is emberek dolgoznak, akik hibázhatnak és saját, emberi döntések alapján kerülhetnek bajba, elvégre nem véletlenül létezik egy csomó protokoll és szabály. Ebben a popszakmában ráadásul az embernek több az ellensége, mint a barátja, és nem érdemes a szimpátia vagy az érzelmek alapján bármit is tenni.
GALÉRIA: Az ügynökség
Michael Fassbender főszereplésével elkészült a SkyShowtime új sorozata
Ilyen ez a pop- és ügynök szakma
Nem mondom, hogy Michael Fassbendert nem láthattuk még jobb szerepben, de alapvetően jól áll neki az ügynökség is, így már miatta érdemes nekiállni az első két epizódnak – aztán mindenki eldönti maga, hogy mennyire lehet mindez érdekes számára. Az biztos, hogy a Yorkshire-i Hasfelmetszőként emlegetett pszichopata ügyével foglalkozó The Long Shadow tavaly év elején izgalmasabb volt, ráadásul ott a karakterekbe, színészekbe és úgy a végeredménybe sem tudtam belekötni, de ettől függetlenül Az ügynökség is megér egy próbát, pláne akkor, ha az embernek már egyébként is van előfizetése.
Az ügynökség című sorozat február 10-től látható a SkyShowtime kínálatában, hétfőnként új epizóddal, valamint a hírek szerint lesz második évad is.
Horváth József, a Szuverenitásvédelmi Kutatóintézet igazgatója szerint fontos kérdés, hogy az amerikai pénzcsapok elzárása után Brüsszelben mennyire leszek hajlandóak „kinyitni a pénztárcákat, és finanszírozni azokat a sokszor felforgató folyamatokat, amelyek még a demokrata vezetés alatt indultak el.
Bár a korábbi kormányrendelet az EPR-rendszerben meghatározott gyártói kötelezettségekre vonatkozóan nem tartalmazott bírságtételeket, ez április elsejével megváltozik.
Ha nem tetszik a kérdés, ingerülten az időt kérdezi, egy pillanat alatt képes elveszíteni az önuralmát.
p
3
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 9 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
mi-egy-nagy-vibralo-tojast-hasznalunk-2
2025. február 12. 20:05
... közben vigyorogva figyelem, milyen szép súlypontáthelyeződés zajlik az amerkai filmek narratívájában. Az oroszok ugyan még fel-feltűnnik, mint negatív szereplők, de sokkal hangsúlyosabb a gonosz kínaiak megjelenése a mainstream múvikban.
A ruszofóbia szép hagyományait most a lengyel filmek viszik tovább, jelesül a "Határvidék" című kis izé.. amiben lengyelek küzdenek a fehérorosz/orosz ármány ellen.