Navracsics azt is elmondta, hogy a kormány az egészet úgy érzékelte, hogy ez a projekt nemcsak „egyre inkább távolodik” a megvalósíthatótól, de még a kivitelezése is veszélybe került az „elmérgesedő vita következtében”.
Ez egy nagyon komplex probléma. Van enyhe szkepszisem, hogy ezt meg tudják-e oldani.”
– Navracsics Tibor véleménye a fővárosi beruházásról.
Jogilag azonban nem teljesen volt megalapozott a fővárosi döntés, mivel Navracsics Tibor kitért arra, hogy még a kormány jogászai is vitáztak arról, hogy a fővárosi önkormányzat élhet-e az elővásárlási jogával. Véleménye szerint, ha a szerződésben szerepel az elővásárlási jog, akkor annak megalapozottnak kell lennie, de ő ilyen behatóan nem tanulmányozta.
Kérdésre reagálva a miniszter nem tagadta, hogy a kormányzati döntésben a 2026-os választás is komoly szereppel bírt: amellett, hogy a beruházás nem indulhatott el az esetleges jogi csatározások miatt, azzal is tisztába kerültek, hogy bár a lakosság nem teljesen elutasító a rákosrendezői átalakítással kapcsolatban, a többség mégis tartózkodónak vagy elégedetlennek tűnt a témában.
Minden nagyobb politikai tervnek van egy olyan görbéje, […] amikor egy pont után már nem éri meg, vagy kifejezetten anyagilag, vagy politikailag, mert már nem hoz annyit, hogy megérje.”
– mondta el Navracsics Tibor, mikor kiderült, hogy az állam a szerződés szerint eladóként visszavásárlási joggal is rendelkezik.