Visszatért a ringbe Cseh Katalin: a nők elleni erőszakkal foglalkozott, de a migránsok eszébe sem jutottak
„Magyarország ma az EU egyik legveszélyesebb országa a nőkre nézve” – fogalmazott a liberális politikus.
A Momentum egy budafoki, fideszes önkormányzati képviselő tanácsadói mellékállását kifogásolta a napokban, miközben számos ellenzéki politikus dolgozik tanácsadóként is.
A Momentum Mozgalom egy budafoki, fideszes önkormányzati képviselő tanácsadói mellékállását kifogásolta a napokban. Ez a liberális kettős mérce tipikus példája, hiszen számos ellenzéki politikus dolgozik egyben tanácsadóként is – hívta fel a figyelmet a Magyar Nemzet.
A portál emlékeztet: ilyen például a momentumos Ollero Marco esete, aki egyszerre képviselő Pest megyében, továbbá Törökbálinton, és tanácsadó a XII. kerületben.
Esetében ráadásul fennállhat az összeférhetetlenség: az agglomeráció és a kerület érdekei bizonyos pontokon ütközhetnek”
– jegyzi meg a lap.
A Magyar Nemzet kifejti továbbá, hogy Kovács Gergely, aki tavaly október 1-jétől polgármestere Budapest XII. kerületének, már novemberre 13 tanácsadót és szakértőt alkalmazott a Hegyvidéki Önkormányzatnál megbízási szerződéssel vagy köztisztviselőként.
Az egyik új tanácsadó az említett Ollero Marco, aki önkormányzati képviselő Törökbálinton, így az ottani képviselő testület tagjaként és bizottsági tagként is vesz fel havi javadalmazást.
„A momentumos politikus Törökbálinton a képviselősége mellett a városfejlesztési és környezetvédelmi bizottság elnöke, továbbá a pénzügyi, jogi és ügyrendi bizottság tagja is. Emellett pedig a Pest vármegyei közgyűlés tagjaként is tiszteletdíjban részesül” – sorolja a portál.
Mint ismert: nemrég egy hasonló ügyben Kazinczy Krisztina, a Magyar Kétfarkú Kutya Párt képviselője összeférhetetlenségi eljárást kezdeményezett, mert egy fideszes budafoki önkormányzati képviselő tanácsadói feladatokat is ellátott ugyanott. Tóth Endre momentumos országgyűlési képviselő szintén támadta ezt a képviselőséggel párhuzamos megbízást.
Az ügy pikantériája, hogy a Hegyvidéken éppen ugyanezen két liberális párt folytatott ugyanilyen gyakorlatot.
„Ollero Marco esetében ráadásul három önkormányzatra terjed ki az álláshalmozás, és a liberális politikus esetében valóban fennáll az összeférhetetlenség veszélye, ugyanis Ollero a Hegyvidéken a városfejlesztési tárgyú projektekben működik közre, miközben Törökbálinton pont a városfejlesztési bizottság elnöke” – fogalmaz a Magyar Nemzet.
Nyitókép: képernyőfotó / Voks