A 70-es éveiben járó férfi megjegyezte, hogy amíg egy időre a fia, Róbert visszatért Floridából, – ahol mintegy 20 évig élt –, addig az ő házának is a csodájára jártak. Hozzátette, hogy a gyermekéjék a József Attila utcán található ingatlannál hagytak minden izzót és díszt, de sajnos az új tulajdonos nem él ezekkel. Így jelenleg már csak egyedül él a településen ilyen nagyban ennek a „hobbinak”, melyre azóta van jobban ideje, hogy kicsit háttérbe szorult nála a gazdálkodás.
De mint elárulta, nagyon szívesen foglalkozik több héten át a díszítéssel, mert örömmel tölti el, ahogy a hozzá betérő gyerekek, de sokszor a felnőttek is rácsodálkoznak a fényekre és figurákra.