Németh Szilárd elárulta, hány napig elég a földgáztartalékunk

2024. december 02. 21:58

A kormánybiztos szerint csak szándék kérdése a rezsicsökkentés fenntartása.

2024. december 02. 21:58
Az RWE német energetikai konszern földgáztározója a csehországi Haje u Pribrami környékén

Nyitókép: gáztározó Csehországban (Fotó: MTI/MTVA  Martin Divisek)

A rezsicsökkentésről, Brüsszel aknamunkájáról és a Tisza Pártról is beszélt a HírTV Napi Aktuális című műsorában Németh Szilárd, a rezsicsökkentés fenntartásáért felelős kormánybiztos.

Németh az Európai Parlament által nemrég elfogadott politikai nyilatkozat kapcsán elmondta: ez azon túl, hogy még több pénzt adnának Ukrajnának, a tizenötödik Oroszország elleni szankcióról is szól, amely teljes bojkott alá venné az orosz gáz és uránexportot. 

Abban a pillanatban, ahogy ezt elfogadják 

négy-ötszörösére emelkedhet nálunk a gáz és a villany ára, 

amit majd az Orbán-kormány nyakába lehet varrni. 

Emlékeztetett, hogy az Európai Néppárt által kitartott Tisza Párt is aláírta a nyilatkozatot, amelynek képviselői leginkább az energiaszolgáltatókat sajnálják és azt csinálják amit a Néppárt mond nekik. 

Ezzel együtt Németh Szilárd leszögezte: akármi is történik, biztosan megőrizhető a magyar rezsicsökkentés. Ez ugyanis szándék kérdése.  

Kifejtette: az árak tekintetében biztonságban kezdjük a telet, a gáztározóink feltöltöttsége 83 százalékos, ami azt jelenti, hogy 

ha teljes üzemben működik az ország, akkor 109 napra elegendő tartalékunk van. Ha pedig csak kizárólag a lakosságot látnánk el, akkor 227 napra elegendő gáztartalékunk.

Németh idézte a Századvég felmérését, mely szerint a magyar lakosság mindössze hét százaléka fél attól, hogy nem tudja kifizetni télen az energiaszámláit. 

A teljes beszélgetést itt nézheti meg:

 

 

Összesen 19 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
gekk
2024. december 03. 19:30
A rezsimalac, no meg az itt tébláboló néhány fidkány figyelmébe, 415 az euro.
polárüveg
2024. december 03. 14:41
A földgáz és a kőolaj minden molekulájára szükség van és még sokáig szükség is lesz. Az energiaellátás egyben szuverenitási kérdés is. Ilyen szemszögből szuverenitási kérdés a hazai szénvagyon, biogáz potenciál, a geotermikus potenciál, szigetüzemű és hálózati üzemű napelemrendszerek és egyéb energiatermelési lehetőségek aktiválása ugyanúgy, mint az energiahatékonysági mutatók javítása a kormányzati, önkormányzati, vállalkozási és családi területen egyaránt. Ne feledjük: Kína a zöld átállását a saját szénvagyonára alapozva indította el! Aki pedig nem szuverén, az esetleg kifizeti az ötszörös LNG árat...és tűri a gazdaságának a tönkremenetelét, a munkanélküliség eluralkodását, mint nyugaton bemutatták.
mitfizetsky-2
2024. december 03. 11:48
Megszólalt a disznósajt.
Illieral
2024. december 03. 11:25 Szerkesztve
Az eddigi adatok alapján az oroszoktól a gázt a mindenkori Holland tőzsdei áron vesszük. Szóval elvileg akarhonnan veszünk gázt, az nem lehetne drágább. De mivel ebben az ügyben, mindig mindegyik oldal csúsztat és hazudik lassan 30 éve, a fene se tudja már ezt megmondani. Mondjuk jellen pillanatban 200 Ft körül van a nettó nagykereskedelmi ára a fölgáznak, betárolva leszállítva ÁFA-val megspékelve ez simán lenne most is 400 Ft, ahogy a cégek most is 550-et fizetnek érte. Én sem támogatom a szankciókat, de a dolog nem ennyire fekete vagy fehér, azaz valószínű nem állnánk fejre még szankciókkal együtt se. Bár teljesen jogos a kérdés, Europa miért szopatja magát, már látszik, hogy közeledik a háború vége. Most miért akarunk erre a rövid időre még jobban kibaszni magunkkal?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!