A választás rendje elleni bűncselekmény kapcsán a rögzített felvételek alapján egyértelműen bizonyítottnak látta a bíróság azt is, hogy Varju felajánlotta az anyagi ellenszolgáltatást az azóta már elhunyt Horváth Imre a független képviselőnek, aki korábban ezt tanúvallomásában is megerősítette. A befolyásolási törekvére egyértelmű volt – mondta ki az ítélőtábla.
Varju végig tagadta bűnösségét és törvénysértőnek nevezte az ítéletet.
A másodfokú döntés ellen Varju felmentésért illetve enyhítésért fellebbezett, míg az ügyészség a képviselővel szemben felfüggesztett szabadságvesztés kiszabására tett indítványt.
A múlt kedden elkezdődött harmadfokú tárgyaláson először az eddigi ítéleteket ismertették, majd levetítették az ominózus jelenetet, amelyen Varju dulakodik az MTVA székház biztonsági őreivel, mivel ez volt az a vádpont, amelyen első és másodfokon ellentétes ítéletek születtek. A felvételen látszik, ahogy a képviselő nem tesz eleget a többszöri felszólításnak és kérésesnek, közben pedig a földön fekve mobiltelefonjával élőben közvetíti az eseményeket, kamerázva a biztonsági őröket, illetve minden közelben tartózkodó személyt.
A perbeszédek elhangzása után Varju az utolsó szó jogán azt mondta, hogy a jelenlegi rendszer számára ő egyértelműen tüske a köröm alatt. Beszédében ismét mindent tagadott, politikai támadásról beszélt. Az ítélethirdetést végül december 3-ra halasztották.
A Kúria végül helyben hagyta a másodfokú döntést, amely így jogerőre emelkedett.
A bíróság az ítélet indoklásában alapvetően leszögezte, hogy a képviselői jog gyakorlásának az erőszak nem megengedett eszköze.
Az MTVA székházban lezajlott dulakodás kapcsán a Kúria szerint a helyes tényállás az, hogy miközben a vádlottat a biztonsági őrök megpróbálták eltávolítani, Varju megragadta és kirántotta az egyik őr lábát, aki ennek következtében a földre esett és nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett. Az őr végül tizenkét hét alatt épült fel.