Képes lesz a magyar gazdaság 2025-ben repülőrajtot venni?
A magyar GDP éves szinten 1,3 százalékkal nőtt, ami az EU-tagállamok között a 8. helyre volt elegendő, megelőzve több jelentős gazdaságot.
Lázár János építési és közlekedési miniszter a parlamentben ismertette az előterjesztés részleteit.
Nyitókép: Lázár János Facebook-oldala
Lázár János építési és közlekedési miniszter közösségi oldalán közölte, hogy
új korszakot kezdődik a személyszállítási törvénnyel,
melyet kedden terjesztettek az Országgyűlés elé.
A tárcavezető a parlament ülésén ismertette, hogy a magyar emberek a jövőben az ország minden pontjáról megfelelő színvonalú szolgáltatással, menetrenddel és biztonságban juthatnak majd el a munkahelyükre, iskolába, kórházba, illetve az adott térség közigazgatási központjába. „Ezt tesszük alapvető joggá a személyszállítási törvénnyel” – fogalmazott Lázár.
A miniszter hangsúlyozta, ez az első és legfontosabb lépése annak, hogy stabil alapokra építkezve, jó és modern tömegközlekedési szolgáltatást alakíthassanak ki Magyarországon.
Lázár János felszólalásában kifejtette, arra tettek javaslatot a személyszállítási törvény keretében, hogy ez milyen formában valósuljon meg, és hogy a befizetett adóért cserébe a választópolgárok el tudjanak jutni a munkahelyeikre.
„A válaszók munkaalapú társadalomban gondolkodnak. Debrecenben és Szegeden is több tízezer munkahely jön létre, és
garantálni kell, hogy a munkavállalók eljussanak ezekbe a városokba.
A cél az, hogy fél óránál többet senkinek ne kelljen ingáznia. Ez két részre osztható, a fővárosi agglomerációra és a vidékre” – hangsúlyozta az építési és közlekedési miniszter.
Elhangzott, azt akarják elérni, hogy a járási központba naponta három alkalommal bejusson, és naponta három alkalommal visszajusson a választópolgár. Továbbá szabályozzák azt is, hogy a járási központból a megyeközpontba, a szomszédos megyeközpontba és a fővárosba hányszor kell tudni eljutni. A törvényjavaslat szerint a járási központból naponta kétszer meg kell szervezni a megyeközpontba bejutást, kétszer oda, kétszer vissza, tehát ez négy utazást jelent. A megyeközpontból pedig el kell tudni jutni a fővárosba szintén kétszer oda és kétszer vissza, tehát itt is négy utazással számolunk – sorolta Lázár János.
A miniszter arra is felhívta a figyelmet, hogy a végrehajtási rendeletben konkrétabb szabályokat is meghatároznak majd. Arról is beszélt, hogy 2000 településen nem kell beavatkozni, mert ennél sokkal többet biztosítanak,
34 járásban beavatkoznak, 45 járásban kismértékű beavatkozás fog történni, 11 járásban pedig teljes átalakításra van szükség.
A felszólalásból az is kiderült, hogy Budapest és Debrecen kiemelésre kerül a járási központok és megyeszékhelyekhez képest.
A vonatkozó bejegyzést alább tekintheti meg: