Magyar Péter azonban nem mond igazat, mert Raskó György soha nem volt a Fidesz jelöltje.
Az agrárszakember 1994-es parlamenti választásokon jutott be a parlamentbe, amikor Kapuváron, Győr-Moson-Sopron megye 6. számú választókerületében az MDF mint jelölőszervezet egyéni jelöltjeként indult. A korabeli adatok szerint a választások első fordulójában a harmadik helyen végzett, a második fordulóban viszont 34,85 százalékkal képviselővé választották, mivel a Fidesz, az FKGP és a KDNP az első fordulót követően a második fordulóban nem állított ellenjelöltet. Raskó így az MDF jelöltjeként az MSZP-s Simon Gábort és az SZDSZ-es Varga Gyulát győzte le, ennek köszönhetően lett négy évre honatya.
Raskó ezt követően 1998-ban újraindult, szintén Kapuváron, Győr-Moson-Sopron megye 6. számú választókerületében az MDNP-Néppárt jelöltjeként, és az MDF-es Ábrahám Józseftől, a fideszes Ágota Gábortól és a KDNP-s dr. Bíró Pétertől is elvitt szavazatokat.