Nyitókép: Tóth-Szántai József Facebook-oldala
Miskolc egyike azon településeknek, ahol a Fidesz–KDNP visszaszerezte a hatalmat a június 9-i önkormányzati választáson, Tóth Szántai József 40,20 százalékkal győzött a polgármester-választáson.
A balliberális ellenzék nem tudott közös jelöltben megállapodni,
a DK–LMP–MSZP–Párbeszéd politikusa, Barkai László Alajos 22,12, a Jobbik, a Momentum, illetve a civil SZIVE által támogatott Varga Andrea Klára pedig 13,54 százalékot kapott, viszonylag jól szerepelt Lehoczki-Spider László (Nép Pártján, 12,30 százalék), a mi hazánkos Pakusza Zoltán hozta az átlagos teljesítményt (6,96 százalék), s indult még két független is.
Tóth-Szántai Józsefet arról kérdeztük, szerinte minek köszönheti a viszonylag sima győzelmét, milyen állapotokat tapasztalt az önkormányzatnál a hivatala átvételekor, mi lesz a barlangfürdővel, s mivel magyarázza, hogy a nagy rivális város, Debrecen lekörözte Miskolcot. A polgármester írásban válaszolt a kérdéseinkre.
*
A balliberális ellenzék két polgármesterjelöltet állított, de ön így is csaknem öt százalékponttal több szavazatot kapott, mint ők ketten együttvéve. Számított ilyen arányú győzelemre, s mi az oka ennek?
A kampányban 178 lakás-, lépcsőház- és utcafórumot tartottunk Miskolc-szerte. Az emberek változást akartak. Ők is úgy látták, ahogyan mi, hogy Miskolc sokkal többre érdemes. Az ellenzéki városvezetés idején már olyan elemi dolgok is elkoptak a városi életéből, mint a megfelelő minőségű közösségi közlekedés, a közbiztonság és a köztisztaság. Mi új irányt kínáltunk a kampányban a választóknak.
Azt mondtuk, a mai világban menedzserszemléletű városvezetésre van szükség. Nem lehet minden problémára a kormánytól várni a segítséget.
Az új irány egyik legfontosabb elemének az arculatváltást tartottuk. Elismerve a múlt értékeit, megőrizve annak emlékeit, kidolgoztuk a Bükk városa projektet, amelynek megvalósításával zöld, innovatív fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani ebben a ciklusban Miskolcon. Természetesen örömteli és megtisztelő a választópolgárok bizalma, most azonban rajtunk a sor, hogy tetteinkkel azon miskolciak bizalmát is elnyerjük, akik nem ránk voksoltak.