Meleglobbi Budapesten: nemzetközi konferenciát rendeznek a CEU-ban a szivárványcsaládokról
Habár a nyitás a cél, mégis angolul tartják az előadásokat és 8 ezer forintért kínálnak egy jegyet.
A tesztidőszak november végéig tart.
Nyitókép illusztráció. Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd
A Humen Online arról számolt be, hogy a Háttér Társaság a Digital Freedom Fund által támogatott #HozzáférésMegtagadva projekt keretében, melynek célja az LMBTQI tartalmak cenzúrázásának felmérése, szükség esetén pedig a jogi eljárások előkészítése. Az online kérdőíves kutatást személyes tesztelés egészíti ki.
Mint írták, a személyes teszteléshez olyan jelentkezőket keresnek, akik vállalják, hogy elutaznak a vármegyeszékhelyekre, a Háttér Társaság által megjelölt helyeken elvégzik a tesztet, és az eredményeket az online kérdőívben rögzítik. A közreműködésükért bruttó napi díjazásban részesülnek. A tesztidőszak október közepén kezdődött és november végéig tart.
A gyermekvédelmi törvény kimondja, hogy tilos gyermekeknek „pornográf, valamint olyan tartalmat elérhetővé tenni, amely a szexualitást öncélúan ábrázolja, illetve a születési nemnek megfelelő önazonosságtól való eltérést, a nem megváltoztatását, valamint a homoszexualitást népszerűsíti, jeleníti meg.”
A Háttér Társaság szerint az elmúlt években a törvényt kikényszerített végrehajtás nélkül is követik, még azok is, akik erre nem lennének kötelesek. Ebből kifolyólag a szervezet célja annak a megértése is, hogy hogyan működik az LMBTQI tartalmakhoz való hozzáférés korlátozásához vagy blokkolásához vezető tartalomszűrés – idézte a portál.
Ezt is ajánljuk a témában
Habár a nyitás a cél, mégis angolul tartják az előadásokat és 8 ezer forintért kínálnak egy jegyet.