Mit tehet Magyarország az uniós bíróság ítéletével szemben?
Mint ismert: az Európai Unió Bírósága rendkívül súlyos, 200 millió eurós átalányösszeg befizetésére kötelezte a magyar államot.
Hidvéghi Balázs országgyűlési képviselő nemzetközi példákat is felsorolt.
Nyitókép korábbi felvétel. Fotó: MTI/ Ujvári Sándor
A hamarosan induló nemzeti konzultációban a migrációról is mindenki elmondhatja majd a véleményét – jelentette ki Hidvéghi Balázs országgyűlési képviselő abban a videóban, amelyet Magyarország Kormánya is megosztott közösségi oldalán.
A kormánypárti politikus hangsúlyozta, hogy ez azért fontos kérdés ismét, mert az Európai Bíróság döntése szerint napi 1 millió euró büntetést kell Magyarországnak fizetnie,
csak azért mert nem nyitja meg a határokat a bevándorlók előtt.
Hidvéghi kijelentette, „Brüsszelnek hazánk megbüntetése helyett el kellene végre fogadnia, hogy Magyarország nem akar részt venni a központi migrációs politikában, azaz a bevándorlók kötelező befogadásában és elosztásában”.
A képviselő emlékeztetett, hazánk 10 éve képvisel határozott és változatlan álláspontot ebben az ügyben, miközben Brüsszelnek ez idő alatt nem sikerült megfelelően kezelni a bevándorlási problémákat.
Elhangzott, hogy ennek a következményei leginkább Nyugat-Európában „katasztrofálisak”: terrorcselekmények, bandaháborúk, késes támadások, nők elleni erőszak és antiszemitizmus – sorolta.
Ma már ott tartunk, hogy a legfontosabb uniós vívmány, a schengeni rendszer is veszélybe került”
(...) Számos európai uniós ország, így például Németország, Dánia, Ausztria, Szlovénia vagy Olaszország már döntött a közelmúltban arról, hogy visszaállítja a határellenőrzést a migrációs nyomás miatt” – húzta alá a politikus.
Hidvéghi Balázs ezután leszögezte, Európának az lenne az érdeke, hogy végre megfékezze a migrációt. Ezt mutatják a közelmúlt nyugat-európai választásai, így például a holland, a francia, a német vagy az osztrák választási eredmények. „Olyan témáról van tehát szó, ami hazánk biztonságát érintheti. A hamarosan induló nemzeti konzultációban mindenki elmondhatja majd a véleményét erről a kérdésről is” – tekintett előre a képviselő.
A vonatkozó bejegyzést alább tekintheti meg:
Ezt is ajánljuk a témában
Mint ismert: az Európai Unió Bírósága rendkívül súlyos, 200 millió eurós átalányösszeg befizetésére kötelezte a magyar államot.