Az Alkotmánybíróság kimondta, valóban veszélybe sodorta-e Budapest működését a szolidaritási hozzájárulás
A főpolgármester nem akart fizetni, a Magyar Államkincstár behajtotta a szolidaritási hozzájárulást és ez nem volt alaptörvény-ellenes.
A helyi ruszin nemzetiségi önkormányzat vállalta, hogy felújíttatja a több évtizede parlagon heverő halottaskocsit.
Nyitókép: Farkas Árpád archívuma/szon.hu
Nem mindennapi esetről számolt be a szon.hu: hosszú évtizedek után találtak meg ugyanis egy halottaskocsit Máriapócson.
A Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyei hírportálnak Farkas Árpád, a máriapócsi ruszin nemzetiségi önkormányzat elnöke elmondta, hogy
a most előkerült halottaskocsival kísérték utolsó útjukra a nagyszüleiket és dédszüleiket.
Farkas felidézte, hogy akkoriban még a halottakat a házaknál ravatalozták fel, és hogy a kellő végtisztességet meg tudják adni az eltávozóknak, a falu 30 forintjával adta össze a kocsi árát, melyet Juhász Mihály, a falu akkori vezetője vásárolt meg egy egri kocsi készítőtől. A fejlődés folyamán a halottaskocsi szerepe azonban megszűnt, értéktelenné, feleslegessé vált, majd eltűnt. Senki nem tudott róla semmit, egészen idáig.
„Az idő vasfoga megrágta. Most megtaláltuk és a múltunk ezen értékes kincsét a régi pompájába szeretnénk hozni, hogy városunk műemlékévé válhasson! Máriapócs ruszin nemzetiségi önkormányzata felvállalta a kocsi rendbehozatalát, amihez tisztelettel kérjük városunk lakóinak az összefogását!” – fogalmazott a nemzetiségi önkormányzat elnöke.
A halottaskocsit október 30-án állították ki a templom udvarán. „Aki teheti, kérem, helyezzen el egy szál virágot ide is azon nagyanyáinkért és nagyapáinkért, akiket ezen kocsi kísérte utolsó útjára!” – jelentette ki Farkas Árpád a lapnak.