Gyanúsítottként hallgatta ki az ügyészség Donáth Annát
Eközben civil szervezetek tüntetnek az ügyészség Belgrád rakparti épülete előtt.
Donáth Anna éppen gyanúsítottként szerepel, a Momentum csillaga pedig lefelé ívelő ágban van, de Magyar Péter mindent elkövet, hogy őket utánozza.
Nyitókép: Vasvári Tamás
Ahogy korábban Fekete-Győr András a rendőrök megdobálásával, úgy ezúttal Donáth Anna került bajba, a Fővárosi Nyomozó Ügyészség ugyanis csoportosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszak bűntette miatt, gyanúsítottként hallgatta ki a volt európai parlamenti képviselőt.
Ezt is ajánljuk a témában
Eközben civil szervezetek tüntetnek az ügyészség Belgrád rakparti épülete előtt.
2022. február 21-én Budapesten, a VIII. kerületben, egy egyesület központjaként működő ingatlanban kutatást és lefoglalást végeztek a Nemzeti Adó- és Vámhivatal tagjai, akiket aztán a momentumosok hátráltattak a munkájukban, miután a hátsó bejáraton keresztül, illetéktelenül hatoltak be az ingatlanba. A vád szerint Iványi Gábor felhívására a jelenlévők elkezdték őt tolni a helyszínt biztosító pénzügyőrök felé, hogy a sorfalat a testével törjék át. Donáth Anna pedig ekkor két kézzel tolta a közvetlenül előtte álló Iványi Gábort a pénzügyőröknek.
Ezt is ajánljuk a témában
A Momentum bukott elnökét egy év börtönbüntetésre ítélték, ezt azonban két év próbaidőre felfüggesztette a tanács.
Az üggyel kapcsolatban Kiszelly Zoltánt, a Századvég politológusát kérdeztük, valamint arra is kíváncsiak voltunk, hogy a szakértő szerint jelenleg milyen állapotban van a Momentum.
Utóbbira a politológus úgy felelt: „a választási eredmények mutatják az irányt”.
Szerinte „nagyjából 5 éve még ők voltak az a párt, amely az ellenzéken belül még azt a reményt mutatta, hogy Gyurcsány nélkül tudnak politizálni, nem fognak össze Gyurcsány Ferenccel”.
Az elemző abban látja a problémát, hogy „2022-re csak összefogtak Gyurcsány Ferenccel”. Hozzátette, hogy „Magyar Péter is most még az egyedül győzni szakaszban van, de meglátjuk, hogy később ő is ugyanúgy oda sodródik-e”. A másik komoly hibát abban látja, hogy, „az összefogás nem jól sikerült ‘22 áprilisában”. Szerinte „leginkább a frakció volt a fontos nekik és nem a politika”.
Ezt is ajánljuk a témában
A politikus a Mandiner ellen indított per tárgyalásán magyarázta így, szerinte nem minden zaklatás, ami annak látszik.
„Az idei választáson látszott, hogy teljesen ennek a dollár-baloldalnak lettek a részei, a másik, hogy ahogy a Jobbiknál Gyöngyösi Márton, úgy Donáth Anna sem tudta Brüsszelből vezetni a pártját”.
Az elemző szerint „nem lehet Brüsszelből egy magyar pártot irányítani”.
Megint a Tisza elnökét állította ezzel párhuzamba: „ez is az, amit Magyar Péter most még megpróbál, de hát láttuk, hogy ez nem igazán működik”.
Ezt is ajánljuk a témában
Öt év alatt mintegy kétmilliárd forintot lehet itt akasztani – mondta korábban Magyar Péter.
Donáth Anna ügyével kapcsolatban Kiszelly azt is elmondta, hogy „ez hasonló a Fekete-Győr András ügyéhez, miszerint azt gondolják, hogy nekik bármit szabad, vagy egy politikusnak bármit szabad”. Mint megjegyezte, „ahogy a Fekete-Győr füstbombát dobott a rendőrök felé, úgy a Donáth Anna is egy rendőrségi intézkedést akadályozott”.
A szakértő hozzátette azt is, hogy a mentelmi jog erre nem vonatkozik, mert „a momentumosok azon a határon voltak, ami egy tiltakozás, és a hatósági fellépés akadályozása között van, és úgy tűnik, legalábbis a gyanú szerint – tette hozzá – hogy nem sikerült nekik ezt a vonalat megtartani”. Kiszelly Zoltán végül úgy zárta mondandóját, hogy „Donáth Annának, ahogy Fekete-Győr Andrásnak is, most viselnie kell ennek a politikai akciózásnak a következményeit”.