Brüsszelben egy torz szivárványkoalíció öltött testet – és ellenzékének legmarkánsabb vezére Orbán Viktor
Így kell gondolkodnunk az új európai politikáról. Nagy Ervin írása.
A politikus a Mandiner ellen indított per tárgyalásán magyarázta így, szerinte nem minden zaklatás, ami annak látszik.
Nyitókép: Képernyőfelvétel
Dél-Amerikában a tangó nevezetű tánc sokak számára itt, Európában erotikusnak számít, és lehet, hogy még zaklatónak is, a Mandiner tisztelt jogi képviselőinek is – hosszan magyarázta Magyar Péter a bíróságon, szerinte miért nem zaklatás az, amit idén nyáron az Ötkert nevű budapesti szórakozóhelyen tett. A politikus szerint a zaklatás megítélése nagyon széles skálán mozog, ami részben egyéni megítélés kérdése, „különböző kultúrákban, különböző táncok vonatkozásában, hogy mi számít zaklatásnak.”
Magyar Péter diszkóbotránya a bíróságon folytatódott. Emlékezetes, a politikus még júniusban, az Ötkert nevű budapesti szórakozóhelyen olyan vállalhatatlanul viselkedett, hogy végül a biztonsági őrök vezették ki. Magyar Péter később a bíróságon támadta meg a vonatkozó cikkünket, az ügy perfelvételi tárgyalására augusztus végén került sor.
Mint a Mandiner olvasói emlékezhetnek: a politikus balhéjáról megrázó videók kerültek elő, a felvételt, hogyan csúszik-mászik Magyar Péter egy nála jóval fiatalabb lány lábai között a bulin, ahonnan kidobták, itt nézheti vissza. De a Tisza Párt alelnöke a szemtanúk szerint még a szórakozóhely előtt is folytatta ámokfutását. Sőt, a gyanú szerint a szórakozóhelyen megütött egy férfit, aki róla felvételeket készített, a telefont pedig elvette tőle, majd a Dunába dobta.
A Metropolnak korábban jogi szakértők is megszólaltak, akik szerint garázdaság, rongálás, lopás vagy rablás gyanúja is felmerülhet. Utóbbi esetben akár éveket is kaphat az ellenzéki politikus, de minderről első körben a nyomozó hatóságnak, illetve később a bíróságnak kell döntenie.
A botrányos estén egyébként ott volt a szórakozóhelyen az újságírókat ujjtöréssel fenyegető Radnai Márk is.
Magyar botránya miatt nyomozás is indult, azonban az eljárást fel kellett függeszteni, hiszen Magyar Péter időközben mentelmi jogot szerzett.
A botrányról a Mandiner is beszámolt, ahogy a magyar sajtó nagy része.
Cikkünk kiegyensúlyozott volt, hiszen nem csupán a Ripost értesüléseit írtuk meg, megpróbáltuk megszólaltatni Magyar Pétert is,
a Talpra Magyarok nevű szervezetnek írt levelünkre (a következő képernyőképen olvasható) viszont semmilyen válasz nem érkezett.
Magyar végül a Facebookon reagált az eseményekre, a botrányról szóló cikkünkben így – válasz hiányában – a politikus posztját szemléztük, teljes terjedelemben, változtatások nélkül.
A diszkóbotránya után tehát Magyarnak személyesen is lett volna lehetősége tisztáznia magát, ehelyett azonban inkább pert indított a Mandiner ellen.
Az úgynevezett perfelvételi tárgyalásra augusztus végén került sor, Magyar Péter pedig hosszú monológot adott elő, ismét tagadva, hogy zaklatott volna lányokat a szórakozóhelyen.
De kapott természetesen szerkesztőségünk, a kormány és a történteket lefilmező személy is.
A Tisza Párt vezetője kitért egyebek mellett arra, hogy a zaklatás megítélése nagyon széles skálán mozog, ami részben egyéni megítélés kérdése, „különböző kultúrákban, különböző táncok vonatkozásában, hogy mi számít zaklatásnak. Valószínűleg a Mandiner főszerkesztőségében más irányelvek vannak, a kokainos partikon is - egyébként kiskorúakkal folytatott szexuális cselekmények során -, ott valószínűleg magasabb az ingerküszöb. (...) Én arra hivatkoztam az előbb, hogy
például Dél-Amerikában a tangó nevezetű tánc sokak számára itt, Európában erotikusnak számít, és lehet, hogy még zaklatónak is, a Mandiner tisztelt jogi képviselőinek is, viszont a világ nagy részén nem számít annak.”
Így szerinte hiába mondja akár 200 tanú, hogy zaklatás történt, ha maga az áldozat nem így élte meg.