Hamarosan eljöhet az igazság pillanata Magyar Péter számára
Ha az Európai Parlament felfüggeszti a Tisza Párt elnökélnek mentelmi jogát, akkor megkezdődhet ellene a büntetőeljárás lopás megalapozott gyanúja miatt.
A Tisza Párt elnöke nem kedveli azokat az újságírókat, akik kényelmetlen kérdéseket tesznek fel neki.
Nyitókép: Magyar Péter Facebook-oldala
„»Nemsokára találkozunk a Kunigunda utcában. Vagy így, vagy úgy« – üzente a Tisza Párt sajtóosztálya a köztévének azt követően, hogy elutasította a Magyar Péternek szóló meghívást. Az M1 csatorna immár negyedszer hívta a pártelnököt a 48 perc című műsorába – eredménytelenül. Vajon mi ez a burkolt fenyegetés, és
mi kifogása van a Tisza Pártnak a köztévé meghívásai ellen, amikor Magyar Péter korábban épp a meghívásokat hiányolta?
A vendéglátók sajnos nem jártak el körültekintően. Nem tudták, hogy Magyar Péternek egyrészt a kedvében kell járni, másrészt nem szabad felbosszantani, mert könnyen dührohamot kap. Ő nem az az ember, akinek csak úgy meghívót lehet küldeni. Amikor a szokott módon meghívták a 48 perc című műsorba, az felért egy sértéssel. A 48 perc meghatározott időben, a tévé műsorrendjéhez igazodva kerül képernyőre, ami azt jelenti, hogy a rendkívül elfoglalt Magyar Péternek az adott időben meg kellett volna jelennie a stúdióban.
Márpedig ő nem az a fajta, akinek feltételeket lehet szabni. Azokat ő szokta diktálni.
A meghívás elküldése előtt érdeklődni kellett volna, hogy a műsor időpontja elfogadható-e számára vagy legyen áthelyezve máskorra. Meg kellett volna kérdezni, hogy ki legyen a műsorvezető, aki miatt esetleg nem távozik adás közben a stúdióból.
A Tisza Párt elnöke nem az egyetlen, aki megregulázná a magyar köztévét. A rendszerváltás után volt erre néhány kísérlet. Jól emlékszünk, hogy a szintén zaklatott idegállapotú Hadházy Ákos és elvbarátai miként próbálták megostromolni a Kunigunda útjai épületet, de talán kevesen emlékeznek arra, hogy 1993-ban, Horthy Miklós kormányzó kenderesi újratemetése előtt száz értelmiségi tiltakozó levelet írt Nahlik Gábornak, a televízió elnöki jogkörrel felruházott alelnökének. A száz hölgy és úr akkor az ellen tiltakozott, hogy a közszolgálati televízió a képernyőjét a Horthy-korszak felmagasztalására használja, a kormányzó újratemetését közüggyé provokálja, illetve hogy a »Horthy család magánügyét politikai üggyé változtatja«.”
Ezt is ajánljuk a témában
Ha az Európai Parlament felfüggeszti a Tisza Párt elnökélnek mentelmi jogát, akkor megkezdődhet ellene a büntetőeljárás lopás megalapozott gyanúja miatt.