Egyelőre ne számítsunk háborúra a Távol-Keleten – kutató a Mandinernek
Stephen R. Nagy az amerikai elnökválasztás Ázsiára gyakorolt hatásáról, a kínai-japán kapcsolatokról és a Tajvan-dilemmáról.
Nagy Márton bankvezetőkkel egyeztetett.
Fotó: MTI/Kovács Tamás
Kínában utazott Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter, aki Pekingben találkozott a Bank of China (BoC) és a China Construction Bank (CCB) vezetőivel. A tárgyalások célja a magyarországi energetikai és infrastrukturális fejlesztések finanszírozása érdekében folytatott párbeszéd további folytatása volt – írta a Világgazdaság a minisztérium közleményére hivatkozva.
A szaktárca azt közölte, hogy
a kínai partnerbankok figyelmének központjában a magyar kormány által jóváhagyott, szélesebb körben értelmezett, energetikát, digitalizációt és e-mobilitást is magába foglaló infrastrukturális projektek álltak,
amelyeket a Nemzetgazdasági Minisztérium ez év elején prezentált Pekingben.
A portál szerint várhatóan a jövő nyárra elkészülő Budapest–Belgrád vasútvonal fejlesztésének várható befejezése után a V0 vasúti körgyűrű, a budapesti repülőtérre vezető vasútvonal, valamint a magyar–szerb határátkelő infrastruktúrájának fejlesztése lehet a következő olyan stratégiai beruházás, amely kínai társfinanszírozással valósulhat meg Magyarországon.
Ahogy a Világgazdaság korábban megírta, Magyarország idén tavasszal egymilliárd euró összegű hitelt vett fel kínai fejlesztési bankoktól, amelyből infrastrukturális és energetikai fejlesztések finanszírozhatók. Varga Mihály pénzügyminiszter a hitelfelvétel részleteiről elmondta, hogy a kínai fejlesztési bankoktól most felvett egymilliárd eurós hitel a GDP 0,5 százalékát sem éri el.