Az ő soraik közül került ki Horn Gyula, aki 1994-1998 között miniszterelnök volt az országban, 1956-ban pedig pufajkás volt, azaz a forradalmárok ellen küzdött.
A szovjet csapatokat formálisan a kommunista állampárt hívta be az országba 1956-ban. Visszaemlékezéseiben Hegedűs András, aki 1955-1956-ban volt kommunista miniszterelnök, épp október 23-ig, elmondja, hogy a szovjeteket behívó levelet ő írta alá visszadátumozva a miniszterelnöksége idejére, azaz öt nappal korábbra, merthogy 1956. október 23-ig volt hivatalban. Mint 1992-ben mondta, a szovjet csapatok 1956-ban a szovjetek kérték a kommunista állampárt jóváhagyását, annak vezetői pedig megadták ezt. Az 1999-es Nagyapák és forradalmak című filmben úgy beszél a forradalomról, mint felelőtlenségről, ami úgysem lehetett volna megnyerni.
Akarnak újabb példát?