Megkárosította volna Budapestet Magyar Péter fővárosi jelöltje
Ordas Eszter és társai tervét azonban megakadályozta a Gazdasági Versenyhivatal, amely kartellezés miatt 16,5 millió forintos büntetést szabott ki.
Mint ismert: A Tisza Párt tíz képviselőt küldhet a Fővárosi Közgyűlésbe.
Nyitókép: képernyőfotó / Magyar Infó
Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke vasárnapi élő bejelentkezésében leszögezte,
nem veszi fel a budapesti közgyűlésben a képviselői mandátumát.
Mint fogalmazott, „a jövőben is minden erőmmel a TISZA Párt építésére, a TISZA Szigetek munkájának a szervezésére, az Európai Parlamenti képviselői munkára és az országgyűlési választásokra való felkészülésre koncentrálok”.
Majd felsorolta, hogy pártja színeiben kik foglalnak majd helyet a Fővárosi Közgyűlésben október 1-től:
Nem véletlen, hogy több név is ismerősen csenghet olvasóinknak. Ordas Eszterről korábban lapunk is megírta, hogy a Gazdasági Versenyhivatal kartellezés miatt 16,5 millió forintos büntetést szabott ki rá. Az rtl.hu által közölt összeállításból pedig az derült ki, hogy Ordas áprilisban hajós cégek nevében próbálta elérni, hogy Budapest ne szigorítsa terveinek megfelelően a dunai hajózást. Ezért korábban Karácsony Gergely főpolgármester is kérdőre vonta, miszerint
ha beül a közgyűlésbe, vajon kinek az érdekei szerint jár majd el?
– idézte fel a portál.
Ordas Eszter bemutatkozásában azt írta, hogy „közel egy éve egy budapesti hajós cégnél dolgozik, mint jogtanácsos. Az utóbbi félévben aktívan részt vett a Duna-parti Építési Szabályzat összhajós érdekeket képviselő egyeztetéseken és figyelemmel kísérte a Fővárosi Önkormányzat e körben megvalósult döntéshozatali eljárását. Legnagyobb problémának azt tartja, hogy a fővárosi közgyűlésben pártpolitikai és sokszor egyéni érdekek mentén születnek a döntések”.
Ezt is ajánljuk a témában
Ordas Eszter és társai tervét azonban megakadályozta a Gazdasági Versenyhivatal, amely kartellezés miatt 16,5 millió forintos büntetést szabott ki.
Félig angol közgazdász, befektetési szakember, fiatal apuka – olvasható Porcher bemutatkozásában, aki szerint az a gond, hogy Budapesten „a turistákat priorizáljuk a helyi lakosok helyet”.
A bemutatkozásból diszkréten kimaradt ugyan, de Porchert a 444.hu egy
tajvani dollármilliárdos befektetési tanácsadójaként” jellemezte korábban.
Azt írták: 2020 óta a Magyarországon rendkívül aktív tajvani milliárdos üzletember egyik cégénél, a Chi Fu Investment Fund Management Zrt.-nél dolgozik befektetési projektvezetőként.
Porcher a diplomamunkáját 2015-ben írta a Corvinuson „A hordamagatartás jelenléte a tőzsdepiacokon, és mértékének változása az információs technológiai fejlődés következtében” címmel.
Fejvadász és business coach. „Klasszikus értelemben nem voltak politikai ambícióim, és nem voltam tagja sem pártnak, sem közéleti civil szervezetnek” – nyilatkozta a Magyar Narancsnak. A cikkből kiderül, hogy jelöltté válása előtt is ismerte Magyar Pétert.
A Tisza Párthoz egy HR-es szakmai felkérés révén csatlakozott.
Közösségszervezőként és kulturális menedzserként dolgozik, és mint írja magáról: „szenvedélye Budapest”. Bemutatkozásából kiderül, hogy „kívülről-belülről ismeri a Fővárosi Önkormányzatot, hiszen 6 évig dolgozott a Városházán, ahol irodája a belső udvarra nézett – egy területre, amely még mindig jelentős fejlesztésre szorul a belváros szívében”.
Az rtl.hu szerint Barna Judit Annamária közösségszervező és kulturális menedzsert Kőbányán találta a Tisza.
A politikus annak ellenére kapott helyet a listán, hogy áprilisban még „nárcisztikus idiótának” titulálta Magyar Pétert egy facebookos kommentszekcióban.
Később így beszélt pálfordulásáról:
„Magyar Péter azóta számomra rácáfolt az alaptalan vádakra. Megismertem, közéleti szereplése és összeszedettsége pedig sorsfordító lehetősége az országnak.” Az rtl kitér arra is, hogy LinkedIn-oldala szerint Barnának van munkatapasztalata fővárosi ügyekkel kapcsolatban: 2021 óta a BFK-nál dolgozik, 2021 és 2022 között Vitézy Dávid volt itt a főnöke.
Bovier bemutatkozása szerint esélyegyenlőségi, integrációs és marketing szakértő, a megváltozott munkaképességűek elhelyezésének nagyvállalati tanácsadója, előadó, tréner.
2002 óta egy autóbaleset miatt kerekesszékben él.
Budapesten is esélyegyenlőségi programokat szeretne létrehozni és fejleszteni.
Bemutatkozása szerint Kollár Kinga Esztergomban született, és jelenleg Luxemburgban él családjával. Jogászként és közgazdászként végzett. Jelenleg az Európai Beruházási Bankhoz és nemzeti fejlesztési bankokhoz kapcsolódó ügyekkel foglalkozik, kiemelten a pénzmosás és adóelkerülés kérdéseivel. Dolgozott korábban az Európai Bizottságnál és a Gazdasági Versenyhivatalnál is.
Ahogy azt megírtuk, egy 2022-es Facebook-kommentben azt írta:
Sajnos amíg az oktatás nem változik, addig mi is ugyanolyan agymosott nép maradunk, mint az oroszok”.
Ezt is ajánljuk a témában
A baloldal ideológiai és gazdasági céljait képviselik Magyar Péter európai parlamenti választáson induló jelöltjei, Márki-Zay Péter gondolataival sértegetve a magyarokat.
Temesváron és Budapesten végzett programozó-matematika és nemzetközi gazdasági vezetői mesterszakokon. 27 éve Magyarországon él.
Korábbi munkahelyei:
Fizikus és kutató, aki a Budapesti Műszaki Egyetem villamosmérnöki szakán végzett, majd fizikából szerezte meg a Master és Doktori fokozatát a Cambridge-i Egyetemen. Oktatási és mentori feladatokat lát el Cambridge-ben, miközben – elmondása szerint – a közösségi szolgálatot is fontosnak tartja.
A közgazdász neve onnan lehet ismerős olvasóinknak,
hogy a Tisza Párt őt indította polgármester-jelöltként a főváros XI. kerületében.
„A politikai elköteleződésem fő motivációja a kerületünkben rejlő lehetőségek maximális kiaknázása a lakóink és a főváros minden polgára számára” – írja bemutatkozásában.
„Szakmai életpályám a filmes szektorban zajlik, ahol szabadúszóként tevékenykedem, de mostantól közéleti szerepvállalással közvetlenül is hozzá szeretnék járulni szűkebb környezetünk fejlődéséhez” – derül ki Balogh bemutatkozásából.