Mert már az indítás is erős, de ahogy Titus megkapja a bázison az ultramarine páncélt az inkvizítortól, majd csapatával elindul kifüstölni a tiranidákat, az olyan atmoszférát teremt, mint kevés hasonló játékban. A páncélok, karakterek és helyszínek kidolgozottak, a látóhatár végéig az özönlő szörnyetegeket láthatjuk, ezt az áradatot pedig a falak sem állíthatják meg – oda érve úgy másznak fel egymáson, mint a WWZ zombihordái, ami érthető és kimondottan odaillő újrahasznosítás. Később aztán még jobban kibontakozik és kiteljesedik a világ, időnként parádés megoldások és hatások mellett, ami miatt már megéri belevágni a kampányba, ami a jobb Gears of War-epizódokat idézi.
A Warhammer 40,000: Space Marine 2 talán nem olyan meglepetés és hatalmas erejű feldolgozás, mint az első rész, aminek még a zenéjét is mind a mai napig hallgatom, de a téma kedvelőinél egyértelmű telitalálat, sőt azok sem csalódnak, akik a Warhammer szeretete nélkül vágynak valami jó kis kooperatív, darabolós mókára.
Öröm nézni, ahogy a gárdisták megindulnak a hatalmas páncélokban, miközben a tüzérség osztja a hordákat, és bizony vérben, testrészekben sincs hiány.
Mi pedig a segítségével a világhálon összekapcsolódva üvöltjük együtt, felemelve a lánckardot, kibiztosítva a boltgunt: a Császárért!
Amit inkább nem kellett volna erőltetni
Elérkeztünk a feketeleveshez, nincs miért tovább titkolni. A Test Drive az egyik legrégebbi autós széria, emlékszem még a Commodore 64-es indulásra, ami gyerekként elképesztő élménynek bizonyult, mégis, a sorozat idővel igazi lejtmenetbe kapcsolt. Jó, sokszor a Need For Speed is igazán tragikus irányokat vesz, de amit most a nyitott világú Test Drive Unlimited-alszériához tartozó Solar Crown prezentál a Nacon kiadónál, az kb. mindennek a legalja.