„A legutóbbi, 2022-es választásokon csak azért nem voltam, mert 2018 és 2023 között nem vettem részt az országos pártpolitikában. 2023 szeptemberében viszont egy vadonatúj párt, a Második Reformkor, a 2RK vezetőjeként, tagjaként, képviselőjeként tértem vissza a hazai közéletbe, a pártpolitikába. Most ennek a pártnak a színeiben állok itt, ennek a pártnak a színeiben fogom megméretni magam” – mondta a pártelnök.
A politikus azt is hozzátette, hogy: a választás tétje az, hogy lesz-e kormányváltás.
„Ugyanis kormányt kell váltanunk, mondhatnám úgy is, hogy Orbán Viktornak mennie kell”– mondta, hozzátette: a kormány semmilyen értelemben nem tud biztonságot adni az embereknek, nem tudja működtetni az államot.