A Sport szeleten valamint a Párizsi és Melba kockán kívül számos más olyan retró édesség létezik, ami évtizedek óta nem vesztett népszerűségéből, holott már megváltozott a gyártója és sokszor az íze is.
Az egyik ilyen a már többféle ízben gyártott, ostyarétegekből álló, eredetileg ét- vagy tejcsokoládés Balaton szelet. Ennek az édességnek a története is az ötvenes években kezdődött a Szerencsi Csokoládégyárban, majd a gyártás Győrben folytatódott. A tulajdonosok többször változtak, a Balatont ma a Nestlé gyártja.
A Balaton mellett sokak emlékezhetnek még a Kapucíner, Lottó, Szamba szeletekre,vagy éppen a Duna kavicsra.