Ne vegyük be se a kék, se a piros bogyót!

2024. augusztus 18. 06:41

Szinte lehetetlen feladat Orbán Viktor miniszterelnök Tusnádfürdőn elmondott beszédére egy publicisztikában reagálni, mégis fontosnak tartom megmutatni, hogy igenis létezik más valóságmagyarázat; nem csupán a piros és a kék bogyó közül lehet választanunk.

2024. augusztus 18. 06:41
NÉMETH Zsolt; TŐKÉS László; ORBÁN Viktor
Molnár Zsolt
Molnár Zsolt
Népszava

Nyitókép: MTI/Veres Nándor

„Elsősorban a beszéd bevezető részében elhangzott világpolitikai kitekintésre kell tennem néhány észrevételt. Továbbá ki szeretnék térni arra is, ami a beszédből kimaradt, és hogy miért gondolom alapvetően tévesnek a magyar kormányfő végkövetkeztetését, különösen a Kelet elsöprő sikerét illető vízióját. A magyar miniszterelnök a tusványosi előadásait láthatóan többnek szánja az aktuális politikai időszak irányvonalainak meghatározásánál, vagy annál, hogy pár kommunikációs gumicsontot dobjon a közéletre éhes nyilvánosság elé. Éppen ezért sosem tartottam kielégítőnek, hogy az itt elhangzott »világpolitikai tervekre« és kormányfői elemzésekre leegyszerűsítő közleményekkel reagáljon az ellenzék.

Nem mintha egyetértenék Orbán Viktor szavaival, sőt, rengeteg vitám van az általa elmondott gondolatokkal. Jó pár éve személyesen megyek el Tusványosra, a táborban fiatalokkal beszélgetve, a színpadon – időnként élesen vitázva – fejtem ki a véleményemet hazánkról és a nemzetközi folyamatokról.

Elsőként említeném a magyar kormánynak az Egyesült Államok elnökválasztásában elfoglalt pozícióját, ugyanis a kabinet mindent Donald Trump újbóli elnökségére tesz fel, miközben az ilyen túlzott elköteleződésnek könnyen vesztese lehet hazánk, de akár a régió is. Donald Trump külpolitikája izolacionista. Deklaráltan le akar számolni a világ békefenntartója szereppel. Pedig az elmúlt évtizedekben nemzetközi fegyveres konfliktusok tucatjában volt aktív fél közvetlenül, vagy közvetve az Egyesült Államok. Magyarországról nézve az is fontos lehet, ha nem csupán az előnyöket vesszük észre, hanem beszélünk az amerikai hátterű globális tőke által okozott hátrányokról is. Persze régiónk ma demokratikusabb és élhetőbb, mint a második világháborút követő évtizedekben, hiszen szinte minden állam a NATO-tagja, ami garantálja biztonságunkat és területi integritásunkat. De vajon mi történne, ha Donald Trump elnökként valóban képes lenne csökkenteni Amerika befolyását és visszább vonulna a NATO-ból? Miként reagálna erre a nyugati határait jelenleg is fegyveres erővel kitoló Oroszország?”

Ezt is ajánljuk a témában

 

 

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 42 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
troppauer-humer
2024. augusztus 19. 18:32
A "merre és hogyan tovább" kérdés(ek) tekintetében M. Zsolt és elvbarátai már régóta bizonyítják fogalmatlanságukat. M. Zsolt továbbra is okosnak hiszi magát, miközben buta. Ő csak és legfeljebb a Népszava olvasóit tudja lázba hozni vélt jövőlátásával.
pipa89
2024. augusztus 19. 18:00
Na, jó ez is megvolt. Elolvastam az internacionalista globalokufárok hazai lerakatának Orbán.kritikáját, ami kib.szottul gyenge érvelés volt. Rámondani, hogy téves a Kelet győzelme a Nyugat fölött nevetséges a gazdasági-pénzügyi számok tükrében. A Kelet nemcsak Kína, de mindegy is, belétek kár a piros bogyó is!
Chardonnay99
2024. augusztus 19. 09:54
Molnár úr és a Maszop a nyúlbogyót választja.
tapir32
2024. augusztus 19. 02:14
A baloldalinak nevezett összefogás propagandájában az szerepelt, hogy hatalomra jutásuk esetén azonnal megszüntetik az orosz gáz és olaj importját, Paks II-t nem építik meg és Paks I-et azonnal leállítják. A rezsicsökkentést és az ártámogatást eltörlik. Ha, ez megvalósul akkor, Magyarország már rég tönkre ment volna. Ez a felelőtlen politizálás!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!