Nem csak az olimpián vívnak: Hont András a tudást, Magyar Péter az izmokat hiányolja a másikban
A publicista arra is rákérdezett a Tisza elnökénél, miként szavazott „Vakcina von der Leyen esetében”.
Az átláthatóságról, a függetlenségről és magáról a vitáról is vitáztak a Mandiner eseményén az MCC Feszten, ahol Magyar Péter is megkapta a magáét.
Nyitókép: képernyőmentés
Bár Hont András azt hitte, végre lesz egy szabad délutánja és nem kell Magyar Péterrel foglalkoznia, az MCC Feszten szervezett újságírói Mandiner-vitán is felvetődött a Tisza Párt elnökének neve, akivel az elmúlt napokban éles kommentháborút vívtak.
Egyébként is felhívom a figyelmet, hogy heteroszexuális vagyok
– tette hozzá az újságíró.
Ezt is ajánljuk a témában
A publicista arra is rákérdezett a Tisza elnökénél, miként szavazott „Vakcina von der Leyen esetében”.
Lentulai Krisztián, a Mediaworks főmunkatársa nem finomkodott, ő senkiházinak nevezte Magyar Pétert, miközben arról beszélt a tényújságírással összefüggésben, hogy a ténypolitizálásnak nincs értelme, ha a választópolgárok 30 százaléka szavaz Magyar Péterre, akinek eddigi politikai karrierjét hosszasan kritizálta.
A vita fókuszában az átláthatóság, ezzel összefüggésben pedig a Szuverenitásvédelmi Hivatal működése állt. Dull Szabolcs, az Index és a Telex korábbi főszerkesztője azt mondta, alapvetően egyetért azzal, hogy az állam vizsgálja a külföldi befolyási kísérleteket,
az ő lelkiismerete pedig tiszta, mert amíg ő vezette a Telexet, minden átláthatóan működött.
Az átláthatóság fontosságával Hont András is egyetértett, igaz, ő azért tett keresetlen megjegyzéseket a Hivatal munkatársainak általa vélt szellemi képességeivel kapcsolatban – egyébként a Népszava és tulajdonosának függetlenségéről is kétkedő véleményt fogalmazott meg.
Kacsoh Dániel, a Mandiner főszerkesztő-helyettese a függetlenség témájában hozzátette, nevezhetjük-e függetlennek azokat a sajtótermékeket, amelyek egyértelműen beálltak egy politikus mögé a választási kampányban – „a kormányváltás érdekében”. Megjegyezte, ha voltak is szerkesztőségi viták erről, azok hamar eldőltek. Kacsoh Dániel arra is rámutatott, hogy bár a Facebook eredetileg nem médiaszereplő, mégis azzá vált, az óriáscég és a külföldi finanszírozók pedig képesek befolyásolni a magyarországi médiaviszonyokat.
Ezt is ajánljuk a témában
A teljes struktúrát átdolgozzák, hatalmas a belső válság.
Nagy Károly, Transzparens Újságírókért Alapítvány menedzsere Dull Szabolcshoz fordulva felvetette, hogy a legutóbbi MCC Fesztes szereplése után számos kritikát kapott, amiért kormánykritikus újságíróként jelenlétével „legitimálta” az eseményt. Dull Szabolcs úgy reagált, hogy ezek a kritikák nem érdeklik, mert ha van értelme a vitának, van tartalma, ő mindenképpen megjelenik, és Nagy Károlynak azt üzente, dicséretes, hogy a TUA ezekkel az eseményekkel lehetőséget biztosít a párbeszédre.
A függetlenségről ő azt mondta, a fogalom nagyon le lett járatva, mert ez valójában olyan, mint a szüzesség: van vagy nincs.
Szerinte egyértelmű a helyzet, ha nem politikai síkon vizsgáljuk a kérdést, mert azt kell eldönteni, létezik-e politikai, tulajdonosi, pénzügyi függés vagy sem. Lentulai Krisztián viszont felvetette, muszáj-e függetlennek lenni, ő például sosem volt az, és szerinte az olvasók, a közönség sem független.
Ezt is ajánljuk a témában
„Egyes források már eleve úgy közölték a hírt, hogy iszlamista támadás történt” – írta a publicista.